Nowy Sącz: zderzenie na ulicy Tarnowskiej. Motocyklista trafił do szpitala

Na skrzyżowaniu ulicy Dojazdowej i Tarnowskiej w Nowym Sączu doszło wczoraj do zderzenia samochodu marki Mercedes z motocyklem Yamaha. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Około godziny 18:20 do działań zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Wraz ze strażakami na miejsce dotarła karetka pogotowia ratunkowego.

Gdy służby przybyły na ulicę Tarnowską, motocyklista leżał na jezdni, a świadkowie zdarzenia udzielali mu pierwszej pomocy. Poszkodowanym zaopiekowali się ratownicy. Ostatecznie kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala. Kierowca mercedesa natomiast nie zgłaszał żadnych dolegliwości.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez całkowite zablokowanie ulicy Tarnowskiej od skrzyżowania z ulicą Dojazdową. Pas jezdni od strony rynku w prawo w ulicę Dojazdową był przejezdny – relacjonują funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Z uszkodzonego samochodu wyciekły płyny eksploatacyjne, dlatego dokonano także sorpcji rozlanych substancji. Ponadto rozłączono instalacje elektryczne w obu pojazdach i usunięto pozostałości po kolizji na pobocze. Strażacy pracowali na miejscu zdarzenia prawie trzy godziny.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.