Nowy Sącz. Zagrała w serialu, straciła pracę za popieranie Nowaka? Premiera i wypowiedzenie tego samego dnia

Nowy Sącz. Zagrała w serialu, straciła pracę za popieranie Nowaka? Premiera i wypowiedzenie tego samego dnia

Nowosądeczanka Agnieszka Łobodzińska-Obrzut postanowiła spróbować swoich sił w paradokumencie ,,Dlaczego ja?”. Dzisiaj popołudniem odbyła się premiera odcinka, w którym zagrała. Jak wynika z naszych informacji, dzisiaj też została zwolniona z pracy w Sądeckiej Bibliotece Publicznej. Powodem poparcie Ryszarda Nowaka?

Nowosądeczanka Agnieszka Łobodzińska-Obrzut była niegdyś kandydatką do rady miasta Koalicji Nowosądeckiej, a później sekretarką prezydenta Ludomira Handzla. W tegorocznych wyborach samorządowych dołączyła do Wiosny 2024 Ryszarda Nowaka i walczyła o mandat radnej. Kilka lat pracowała w Sądeckiej Bibliotece Publicznej w Nowym Sączu. Wcześniej była zatrudniona w Miejskim Ośrodku Kultury.

Serial paradokumentalny emitowany jest od 2010 roku na antenie Polsatu. Inspiracją jest niemiecki serial Verdachtsfälle emitowany na kanale RTL. Zdjęcia do ,,Dlaczego ja?” powstają głównie we Wrocławiu. Każdy odcinek, to inna historia i inni aktorzy-amatorzy wyłonieni podczas castingów. Jest intryga, wątki kryminalne, obyczajowe, zdrady i wiele innych. Swoich sił w serialu postanowiła spróbować nowosądeczanka.

W 1311 odcinku paradokumentu wcieliła się w 35-letnią Beatę Jabłoniak, przyjaciółkę głównej bohaterki. Ona i jeszcze jedna kobieta pracowały w firmie ogrodniczej, którą przejął syn właściciela. Mężczyzna molestował pracownice. Sprawca haniebnego zachowania został finalnie zamordowany… Jak Waszym zdaniem poradziła sobie nowosądeczanka?

Zwolnienie za Nowaka?

Kiedy przygotowywaliśmy ciekawostkę na temat jej występu w paradokumencie, który został nagrany kilka miesięcy wcześniej, otrzymaliśmy informację, że dzisiaj zwolniono ją z pracy w Sądeckiej Bibliotece Publicznej w Nowym Sączu z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Przez ten czas nie musi świadczyć usług na rzecz pracodawcy. Powodem miało być m.in. naruszenie obowiązków pracowniczych. W powodach mowa również o wykonywaniu innych niż służbowe czynności w godzinach pracy, czy lekceważenie przełożonych. Prawdopodobnie chodzi o uczestnictwo w kampanii wyborczej Ryszarda Nowaka – byłego prezydenta Nowego Sącza, czyli konkurenta obecnego prezydenta.

Nie da się ukryć, że Agnieszka Łobodzińska-Obrzut swoim startem z list Nowaka zaszła za skórę prezydentowi Ludomirowi Handzlowi, z którym pięć lat wcześniej tworzyła drużynę Koalicji Nowosądeckiej. Jej publiczne wypowiedzi, w tym komentarze na portalach społecznościowych, w których wypowiadała się na temat obecnej władzy w mieście i poparcia dla Wiosny 2024, mogły urazić obecnego prezydenta miasta, który we władaniu ma Sądecką Bibliotekę Publiczną. To, jak wynika z naszych informacji, nie jest jedyne zwolnienie w Urzędzie Miasta, czy jednostkach mu podległych.

Czytaj także: Nowy Sącz. Wyciągnęli go z płonącego budynku. Trafił do szpitala, a później zakładu…

Fot. prt sc Polsat/
Adrian Maraś

Reklama