Nowy Sącz. Zabił swojego syna. Do sądu trafił akt oskarżenia

kraty celi

Nie przyznaje się do zarzucanego mu przestępstwa i kategorycznie zaprzecza jakoby to on miałby być winnym śmierci 39-latka. Do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu trafił prokuratorski akt oskarżenia przeciwko ojcu, który w marcu tego roku miał zabić swojego syna młotkiem.

Jak pisaliśmy TUTAJ, do tragicznego zdarzenia doszło 7 marca w jednym z domów przy ulicy Bolesława Prusa w Nowym Sączu. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia udali się na miejsce i znaleźli ciało 39-letniego mężczyzny. Około 20 minut później zatrzymali jego ojca na przystanku na ulicy Nawojowskiej. 64-latek był nietrzeźwy.

Mężczyźnie zarzucono, że wielokrotnie uderzał swojego syna młotkiem po całym ciele, także po głowie, w okolicach szyi i w nogi. Z powodu tych obrażeń 39-latek zmarł na miejscu. Ojciec miał działać z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia.

– Nadmienić należy, iż oskarżony czynu tego dopuścił się mając ograniczoną w znacznym stopniu zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem (ograniczoną w znacznym stopniu poczytalność) z powodu zaburzeń osobowości u osoby uzależnionej od alkoholu – informuje Leszek Karp, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Jak zaznacza prokurator, może to wpłynąć na złagodzenie kary, która w przypadku zabójstwa (art. 148 § 1 k.k) wyniosłaby wtedy nie mniej niż jedną trzecią dolnej granicy wymiaru kary, która wynosi 8 lat. Na razie mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.