Nowy Sącz: za parkowanie pod CH Europa II trzeba płacić. Jednak nie zawsze

Od dziś za parkowanie przy centrum handlowym Europa II przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu trzeba płacić. Przy wjazdach pojawiły się szlabany, automaty wydające bilety oraz budki dla parkingowych. Jednak opłata nie zawsze obowiązuje.

Pierwsza godzina pozostawienia pojazdu nie kosztuje nic. Za każdą kolejną należy zapłacić 2 złote. Inne zasady dotyczą klientów siłowni. Dla nich bezpłatne są dwie godziny parkowania. Jeśli kierowca przekroczy czas darmowego postoju, przed wyjazdem musi uiścić opłatę u obsługi parkingu.

Powody do radości mogą mieć osoby, planujące zakupy na soboty lub niedziele handlowe. Wtedy parkowanie przy ,,Europie” jest całkowicie darmowe.

W dni powszednie wjazd od strony ulicy Rejtana możliwy jest w godzinach od 6:30 do 23:30, a wyjazd od 10:00 do 22:00. Z kolei od strony ulicy Nawojowskiej wjechać i wyjechać można w godzinach od 6:30 do 23:30. Kierowcy wjeżdżający na parking muszą pobrać bilet, jeśli nie mają specjalnej karty parkingowej, której posiadanie to wydatek 150 zł miesięcznie.

Przypomnijmy, że podobne rozwiązanie wprowadzono tam już w 2017 roku, o czym pisaliśmy TUTAJ. Po jakimś czasie jednak z tego pomysłu zrezygnowano.

fot. Google Street View

 

List otwarty do władz Nowego Sącza i mieszkańców

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.