Poranne korki pod sądecką *Europą*. Czemu? Bo na parking nie każdy już wjedzie...

Poranne korki przed Galerią Europa II Plaza, oraz pustki na całym parkingu - taki jest efekt nowego rozporządzenia zarządu galerii. Ludzie ustawiali się do wjazdu na parking, jednak ci, którzy nie mieli zamiaru robić zakupów, nie byli wpuszczani.

Renault2

-Parking jest cały czas otwarty dla klientów sklepu Intermarche , dla kwiaciarni, dla sklepu lotto oraz dla sklepu elektrycznego. Dla pozostałych klientów parking jest otwarty od godziny 10. zgodnie z godzinami urzędowania naszej galerii. Do najemców zostały skierowane odpowiednie pisma z informacją, że  przed godziną 10. będziemy udostępniać miejsca parkingowe tylko dla klientów naszych sklepów czynnych od godziny 8.– mówi Waldemar Hajdosz, pracownik administracji.

Według naszego rozmówcy pracownicy Europa II Plaza zaobserwowali, że mnóstwo samochodów wjeżdża na parking w okolicach godz, 8. i odjeżdża dopiero około 15. Zarząd postanowił dopilnować, aby osoby wjeżdżające na teren galerii były rzeczywistymi klientami obiektu.

Nie wszystkim podoba się nowe rozwiązanie. Po pierwsze dlatego, że parkingowy ma problem z weryfikacją, kto jest klientem, a kto nie. Zdarzało się też, że na teren obiektu nie wpuszczono pracowników sklepów.

- Przyjechałam do pracy i niestety musiałam zaparkować pod blokiem obok, bo nie zostałam wpuszczona na parking – mówi pracownica jednego ze sklepów galerii.

Jak się dowiedzieliśmy - dla pracowników przewidziane są karty parkingowe, które są dostępne w biurze centrum handlowego, a system jest w fazie testowania. To, czy wjazd na parking będzie nadal limitowany, pozostaje kwestią otwartą.

- Dopiero z czasem będziemy mogli podjąć dalsze decyzje czy zostaniemy przy obecnym rozwiązaniu, czy zastosujemy nowe sposoby weryfikacji klientów. Myślę, że te korki jakie miały miejsce w środę rano będą z dnia na dzień mniejsze – mówi przedstawiciel administracji galerii.

Niestety ci, którzy do tej pory pozostawiali samochód pod "Europą" na wiele godzin, będą musieli znaleźć sobie nowe miejsce.

Fot: Alicja Augustyn

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.