Nowy Sącz. Z impetem wjechał pod za niski wiadukt

Nowy Sącz, ulica Kunegundy, samochód utknął pod wiaduktem, PSP, smieciarka

Kolejny raz nowosądecki wiadukt okazał się być za niski dla kierowcy. Tym razem nie zmieścił się pod nim samochód ciężarowy z kontenerem. Na pomoc zostali wezwani strażacy i Policja.

Zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu otrzymały zgłoszenie o godzinie 8.40. Do zdarzenia doszło na ulicy Kunegundy. Kierowca ciężarówki widocznie nie zauważył oznaczeń o dopuszczalnej wysokości, przez co z impetem wjechał pod wiadukt.

– Kontener w wyniku uderzenia uszkodził podzespoły odpowiedzialne za utrzymanie ładunku, przez co się przemieścił i znajdował się w pozycji pochylonej częściowo poza samochodem. Jeden pas ruchu był zablokowany. Na drodze znajdowały się elementy samochodu – relacjonują strażacy.

Pojazdem podróżował sam kierowca, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości i opuścił ciężarówkę o własnych siłach. Strażacy za pomocą ciężkiego sprzętu technicznego unieśli kontener i ustawi go na szyny pojazdu. Później usunęli z drogi  pozostałości pokolizyjne i po czterdziestu minutach wrócili do bazy. Na miejscu byli również funkcjonariusze Policji, którzy wyjaśniali przyczyny zdarzenia.

Fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.