Nowy Sącz: Wiadomo już, kto rozpylił drażniącą substancję w ,,budowlance”

Jak pisaliśmy TUTAJ, w ubiegły wtorek (17 grudnia) ktoś rozpylił w Zespole Szkół Budowlanych w Nowym Sączu drażniącą substancję. Z budynku ewakuowano ponad 400 osób, sześć potrzebowało pomocy medycznej, a trzy trafiły na obserwacje do szpitala. Na miejscu działało wiele służb. Policjanci dziś informują, że udało się ustalić i zatrzymać sprawcę.

Dzięki pracy grupy dochodzeniowo-śledczej z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, ustalono, że sprawcą jest 18-letni uczeń tej szkoły.

– Nastolatek usłyszał zarzut narażenia trzech osób na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowania u nich lekkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 160 kk w związku z art. 157 par. 2 kk), za które to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Jak dodaje policjantka, Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec 18-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. W tym przypadku ,,żart” może mieć przykry finał.

fot. KMP w Nowym Sączu

 

Uwaga! Na obwodnicy Nowego Sącza dwie kolizje

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.