Nowy Sącz: weekend z moto-zabytkami

W najbliższą sobotę i niedzielę (29-30 lipca) na ulicach Nowego Sącza pojawi się mnóstwo zabytkowych aut i motocykli. Podczas IX Zlotu Zabytkowych Pojazdów organizowanego przez Muzeum Okręgowe będzie można podziwiać między innymi stare, pięknie utrzymane volkswageny, mercedesy, garbusy, polskie Warszawy i „maluchy". 

WSB2020

Samochody przejadą w sobotę ze Starej Lubovni do nowosądeckiego Miasteczka Galicyjskiego.  W niedzielę zaprezentują się na nowosądeckim Rynku.

Cieszy nas to, że pojawiają się nowi kolekcjonerzy prezentujący piękne maszyny – mówi Sławomir Czop, wicedyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

W 2015 r. na zlot zawitały cztery załogi  z Austrii, przyjeżdżając małymi Toyotami 1000 z 1961 roku, NSU – Prinz, fordem Anglią oraz Fordem Taunusem Copue.

- Wtedy też pierwszy raz przyjechał Rafał Pasiut z Podegrodzia, który ma aż trzy przedwojenne pojazdy. Posiada Buick’a z lat trzydziestych, pięknego kabrioleta oraz niebieskiego Chryslera. Mamy również coraz więcej kolekcjonerów z zagranicy, więc impreza się rozwija – podkreśla Sławomir Czop.

W zeszłym roku nagroda dyrektora Muzeum Okręgowego trafiła do Małgorzaty i Rafała Pasiutów z Podegrodzia właścicieli samochodu Hupmobile 517. Puchar redaktora naczelnego magazynu Auto Świat Classic otrzymał właściciel samochodu Rover Mini.

Wstęp na imprezę za symboliczną złotówkę.

Obszerną fotorelację znajdziecie na naszym portalu. 

Fot. Z arch. UM NS, Muzeum Okręgowe - M. Załuski - Zlot Pojazdów Retro w 2016 r. 

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.