Nowy Sącz walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Nowy Sącz walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

rower

Rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Nowy Sącz przystąpił do niej już po raz trzeci. Każdy chętny może ,,kręcić kilometry”, które przybliżą miasto do wygranej. Nie trzeba być mieszkańcem, nie trzeba przebywać w Nowym Sączu, ani nawet w Polsce… Wystarczy tylko wybrać się na przejażdżkę rowerową w dowolnym miejscu na świecie. Jak to możliwe?

Pomysłodawcą akcji jest miasto Bydgoszcz. Do nietypowej rywalizacji dołączają miasta prezydenckie z całej Polski, w tym Nowy Sącz. Co więcej, prezydent Ludomir Handzel przewidział nagrody finansowe i rzeczowe dla rowerzystów, którzy wesprą miasto wykręconymi kilometrami w głównej rywalizacji.

Od 21 marca do 21 maja trwa I etap zwany treningiem. Główna rywalizacja odbywać się będzie natomiast od 1 do 30 czerwca.

Do wyzwania może dołączyć każdy, niezależnie od wieku i miejsca przebywania. Wystarczy posiadać telefon z systemem Android lub iOS, pobrać bezpłatną aplikację o nazwie Aktywne Miasta i zarejestrować się za pomocą adresu mailowego lub poprzez Facebooka. W aplikacji należy wybrać miasto, dla którego będzie się zbierać kilometry.

Jak dołączyć do treningu, gdy mamy już zainstalowaną aplikację i jesteśmy zarejestrowani?

Na ekranie głównym – dolna belka należy kliknąć: > rywalizacje > publiczne > Trening RSP 2022 i tutaj wybrać: miasto Nowy Sącz > rodzaj: ogólny > grupa ogólna (lub inna dostępna) > dołącz.

Aby wykręcone kilometry zostały zapisane, trzeba przed rozpoczęciem jazdy uruchomić aplikację i włączyć GPS w telefonie. Po przejażdżce należy przytrzymać kwadrat STOP i poczekać aż z ekranu zniknie okrąg.

– W przypadku problemów lub pytań dotyczących rywalizacji, prosimy o kontakt na adres: [email protected] lub z Centrum Informacji Turystycznej za pośrednictwem mediów społecznościowych (Ziemia Sądecka) lub telefonicznie 18 444 24 22 – zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Zainteresowani rywalizacją mogą też dołączyć do dedykowanej grupy na Facebooku – TUTAJ.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Nowy Sącz. Część mieszkańców nie będzie mieć wody