Nowy Sącz walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Nowy Sącz walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

rower

Rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Nowy Sącz przystąpił do niej już po raz trzeci. Każdy chętny może ,,kręcić kilometry”, które przybliżą miasto do wygranej. Nie trzeba być mieszkańcem, nie trzeba przebywać w Nowym Sączu, ani nawet w Polsce… Wystarczy tylko wybrać się na przejażdżkę rowerową w dowolnym miejscu na świecie. Jak to możliwe?

Pomysłodawcą akcji jest miasto Bydgoszcz. Do nietypowej rywalizacji dołączają miasta prezydenckie z całej Polski, w tym Nowy Sącz. Co więcej, prezydent Ludomir Handzel przewidział nagrody finansowe i rzeczowe dla rowerzystów, którzy wesprą miasto wykręconymi kilometrami w głównej rywalizacji.

Od 21 marca do 21 maja trwa I etap zwany treningiem. Główna rywalizacja odbywać się będzie natomiast od 1 do 30 czerwca.

Do wyzwania może dołączyć każdy, niezależnie od wieku i miejsca przebywania. Wystarczy posiadać telefon z systemem Android lub iOS, pobrać bezpłatną aplikację o nazwie Aktywne Miasta i zarejestrować się za pomocą adresu mailowego lub poprzez Facebooka. W aplikacji należy wybrać miasto, dla którego będzie się zbierać kilometry.

Jak dołączyć do treningu, gdy mamy już zainstalowaną aplikację i jesteśmy zarejestrowani?

Na ekranie głównym – dolna belka należy kliknąć: > rywalizacje > publiczne > Trening RSP 2022 i tutaj wybrać: miasto Nowy Sącz > rodzaj: ogólny > grupa ogólna (lub inna dostępna) > dołącz.

Aby wykręcone kilometry zostały zapisane, trzeba przed rozpoczęciem jazdy uruchomić aplikację i włączyć GPS w telefonie. Po przejażdżce należy przytrzymać kwadrat STOP i poczekać aż z ekranu zniknie okrąg.

– W przypadku problemów lub pytań dotyczących rywalizacji, prosimy o kontakt na adres: [email protected] lub z Centrum Informacji Turystycznej za pośrednictwem mediów społecznościowych (Ziemia Sądecka) lub telefonicznie 18 444 24 22 – zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Zainteresowani rywalizacją mogą też dołączyć do dedykowanej grupy na Facebooku – TUTAJ.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Nowy Sącz. Część mieszkańców nie będzie mieć wody

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.