Nowy Sącz: w sierpniu początek remontu dworca autobusowego

Spółka Małopolskie Dworce informuje, że w sierpniu tego roku planuje rozpoczęcie budowy nowego dworca autobusowego. Obecny budynek dworca ma zostać rozebrany. W planach jest także przebudowa placu manewrowego. 

Prace mają potrwać 18 miesięcy. Na czas remontu planowane jest wyznaczenie przystanków tymczasowych. Dworzec w Nowym Sączu ma być nowoczesnym budynkiem z zapleczem gastronomicznym i handlowym.

– Nie będzie to dworzec przyklejony do centrum handlowego, ale przestrzeń, która poprawi komfort podróżnych. Będą nowoczesne poczekalnie i usługi związane z podróżowaniem – informuje Marcin Fall ze spółki Małopolskie Dworce Autobusowe.

W ramach inwestycji ma powstać także nowoczesny plac manewrowy z kilkunastoma stanowiskami dla autobusów. Przepustowość dworca miałaby wynieść ok. 500 pojazdów na dobę. Przewidywany koszt inwestycji to ok 12 milionów złotych.

Wedle zapewnień zarządzającej sądeckim dworcem spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, w sierpniu ma się rozpocząć I etap inwestycji. – Zostanie wybudowana nowa płyta Dworca MDA w Nowym Sączu. Będzie nowa nawierzchnia, prowadzone będą prace z zakresu położenia fundamentów, rozprowadzenia wody, a także prace instalacyjne – dodaje Fall.

Pierwszy etap ma kosztować ok. 3 mln zł. Aktualnie planowane jest rozmieszczenie tymczasowych stanowisk przystankowych.

O dworcu autobusowym w Nowym Sączu pisaliśmy TUTAJ.

Fot. Wizualizacje – MDA Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.