Nowy Sącz. W cztery miesiące dokonał 18 kradzieży

Nowy Sącz. W cztery miesiące dokonał 18 kradzieży

Wykorzystał niezamknięte drzwi, wszedł do mieszkania i ukradł pieniądze oraz portfele. Jak się okazało, nie była to pierwsza kradzież 21-latka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do kradzieży w jednym z mieszkań w Nowym Sączu doszło 21 kwietnia. Złodziej wszedł do środka przez niezamknięte drzwi, przejrzał pomieszczenia i ukradł pieniądze oraz dwa skórzane portfele. Kiedy właściciele zorientowali się, że zostali okradzeni, zawiadomili policję. Wywiadowcy zatrzymali sprawcę już następnego dnia, kiedy to wysiadał z taksówki przed swoim domem. Tożsamość złodzieja udało się ustalić tak szybko, dzięki nagraniom z monitoringu, na których widać było uciekającego z łupem 21-latka.

– Mężczyzna przyznał się do kradzieży portfeli oraz pieniędzy. Oddał część skradzionej gotówki, natomiast zapytany o resztę łupu, usiłował wmówić policjantom, że… sam został okradziony. Złodziej został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – informuje podkom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Szybko okazało się, że to nie była pierwsza kradzież, której dopuścił się 21-latek. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przeanalizowali niewyjaśnione sprawy z ostatniego okresu. Natrafili na ślady i zgromadzili dowody, które wskazują na to, że mężczyzna w ciągu ostatnich czterech miesięcy dokonał dwóch przestępstw i licznych ,,wykroczeń przeciwko mieniu”.

– Na terenie Nowego Sącza z kilkunastu sklepów kradł co popadnie, od artykułów spożywczych, kosmetyków po markowe ubrania i elektronikę. Ponieważ kradzieży tych dokonał w podobny sposób, w krótkich odstępach czasu, a suma skradzionych przedmiotów to ponad 3 tys. zł. mimo tego, że w większości były to wykroczenia, tym razem za ich popełnienie odpowie jak za przestępstwo – zaznacza podkom. Basiaga.

23 kwietnia mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży (art. 278 kk w zw. z art. 12 §2 kk). Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, by nie stwarzać okazji, które mogą wykorzystać złodzieje. Drzwi domu czy mieszkania należy zamykać nawet wtedy, gdy jest się w środku, czy wychodzi się tylko ,,na chwilę”. Przestępcom wystarczy kilkanaście sekund, by wejść do mieszkania i ukraść cenne przedmioty, zwłaszcza zostawiane często w pobliżu drzwi torebki, portfele, czy kluczyki do samochodów.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.