Nowy Sącz Utalentowany tenisista Wiktor Jeż zakończył 2022 rok dwoma turniejami

Nowy Sącz Utalentowany tenisista Wiktor Jeż zakończył 2022 rok dwoma turniejami

Wiktor Jeż, tenis, Nowy Sącz

Dwa turnieje kończące tenisowe wyzwania roku 2022 dla Wiktora Jeża – zawodnika Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego Fakro Nowy Sącz, to turnieje z serii OTK – Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych U16 Kadeci. Turnieje o których mowa odbyły się w Pszczynie i Bielsku Białej.

Turnieje OTK charakteryzują się wysoką intensywnością i jak to na turnieje przypada, mają charakter rywalizacji eliminacyjnej. Zawody testują zawodników w szczególności pod kątem przygotowania motorycznego z racji samego ich formatu. Turniej trwa 2-3 dni, a gra się średnio od 2 do 3 spotkań dziennie. Duży udogodnieniem i plusem tych turniejów jest fakt, że odbywają się na miejscu – w Polsce – czyli są blisko i są świetnym uzupełnieniem treningów, bo właśnie w weekendy można zagrać dużą liczbę meczy i sprawdzić się przed najważniejszymi turniejami europejskimi. Zawody uczą opanowania, cierpliwości, skupienia zwłaszcza w najbardziej stresujących momentach na korcie, a do tego szlifują postawę sportową. Można powiedzieć śmiało że turnieje z cyklu OTK są tzw. maratonem tenisowym, szczególnie w połączeniu z grą podwójną.

Zawodnik STT Fakro Nowy Sącz zaprezentował bardzo stabilny poziom we wszystkich zagranych meczach, do półfinału włącznie. Widoczna równa gra oraz zwyżkująca forma rzucają pozytywne światło na najważniejsze imprezy tenisowe sezonu halowego 2023. W Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie Wiktor nie grał z pozycji rozstawionego, jednak w drugiej rundzie ograł jedynkę turniejową Antoniego Wieczorka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-1, 6-4. Ćwierćfinał rozegrany pomiędzy Wiktorem a Antonim Sikora, również przyniósł zwycięstwo. Półfinał zakończył się przegraną z Patrykiem Kowalem.

Debel rozegrany z kolegą Kamilem Kęsym dostarczył ogromu emocji aż do końca turniejowych meczy, bowiem młodzi tenisiści doszli do finału. W Bielsku Białej zawodnik STT Fakro Nowy Sącz w parze z Janem Wygrana również walczył o finał. Gra pojedyncza zakończyła się dla Wiktora w ćwierćfinale.

Kolejne, nadchodzące wyzwania Wiktor już zapisał w swoim kalendarzu turniejowym i skrupulatnie przygotowuje się do nich, trenując każdego dnia na korcie. Pierwszym większym sprawdzianem dla podopiecznego Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego Fakro Nowy Sącz w nowym roku będą Halowe Mistrzostwa Polski Kadetów rozgrywane w drugim tygodniu stycznia w Toruniu.

Czytaj także: Ważne! 31 grudnia mija termin składania wniosków o wykup mieszkań z bonifikatą

Share on twitter
Share on facebook