KONKURS: Kolejne dwie książki trafią dziś do naszych czytelników

KONKURS: Kolejne dwie książki trafią dziś do naszych czytelników

konkurs VIRGO

To nasz ostatni „książkowy” konkurs w tym roku. Dziś ponownie rozdamy dwa utwory wydawnictwa Virgo. Zasady konkursu są bardzo proste. Na naszym Facebooku opublikowaliśmy post. Wystarczy go polubić a w komentarzu oznaczyć bliską osobę, której chcielibyście sprezentować książkę. Na zgłoszenia czekamy do godz. 22.00. Jeszcze dziś ogłosimy laureatów.

W KILKU SŁOWACH O KONKURSOWYCH KSIĄŻKACH
Jak się dogadać z dzieckiem i partnerem?
Jak się komunikować, by prośby miały szansę być spełnione, oczekiwania nie zabijały relacji, a bliskość pojawiała się naturalnie? Ludzie się kochają i niemal tak samo często – ranią się. To dlatego, że komunikacja, nawet w bliskiej relacji z osobą, którą kochamy – nie działa. Przerzucamy się argumentami, dobrymi powodami, powinnościami, etykietujemy, przerywamy, krzyczymy, choć tak naprawdę chcemy przekazać coś innego.

Komunikacja to dziedzina, w której wciąż i wciąż możemy stawać się lepsi, sprawniejsi i nie tylko lepiej mówić, ale też lepiej słuchać. Podstawą związku jest miłość rozumiana jako otwarte serce, chęć usłyszenia siebie i nawiązania ze sobą bliskiej relacji, uzdrowienia swojego wewnętrznego głosu, który mówi czule i ciepło. Miłość to także miękkie ciało, otwartość na siebie, branie dla siebie dobra od świata. Wtedy możemy też obdarować tą miłością innych.

Jak twierdzi Emilia Kulpa-Nowak, autorka książki „Miłość dzień po dniu”:
„Czystsza komunikacja, bardziej wprost i szczera, pozwala doświadczyć bliskości, autentycznego życia i otworzyć się na języka serca. W związku tańczymy na linie, balansując pomiędzy odpowiedzialnością za siebie i swoje uczucia i potrzeby a wpływaniem na partnera. Nasze zachowanie zawsze ma jakiś wpływ i druga osoba decyduje, co z tym wpływem zrobi, jednak może być jej trudno z niejednym naszym działaniem, a przecież chcemy to uwzględnić. Tyle osób w swoich związkach hoduje gniew. Każdego dnia zabijają się oczekiwaniami, zarzutami, opuszczeniem, wycofaniem. Ranią się i zakopują swoją bliskość. A za czym tęsknią? Za bliskością. Za byciem widzianym, słyszanym, ważnym, wziętym pod uwagę, kochanym… Związek buduje nasza świadomość i komunikacja. Komunikacja, która jest wyborem – wyborem bliskości i wolności; wyborem ciepła i przynależności; wyborem bycia i życia razem. Dzień po dniu.”

Autorka książki „Miłość dzień po dniu” specjalizuje się w świadomym budowaniu relacji poprzez komunikację, łączność z uczuciami i potrzebami oraz dojrzałą empatię. W książce zawarła wszystko to, co wnieśli do jej życia uczestnicy szkoleń i klienci indywidualni, mówiąc „ale mój mąż”, „ale moja żona”, szukając wsparcia w komunikowaniu się tak, by prośby miały szansę być spełnione, oczekiwania nie zabijały relacji, a bliskość była naturalną konsekwencją bycia ze sobą w szczerości. Książkę można czytać samodzielnie lub razem. I podobnie z ćwiczeniami, które są zawarte w każdym rozdziale – można je robić wspólnie lub osobno.

Komunikacja z partnerem to jedno, ale często w rodzinie większym problemem jest budowanie relacji z dzieckiem. Emilia Kulpa-Nowak jest także autorką książki dla rodziców „Jak budować relację z dzieckiem”.

Wyjaśnia w niej jak budować z dzieckiem relację, w której rodzic jest przewodnikiem a nie dowódcą. Relację, w której dziecko jest ważne, ale nie najważniejsze. W której szukamy autentyczności i szacunku w obie strony. Książka może być wsparciem w określeniu własnych celów wychowawczych, oraz pomaga wspierać poczucie wartości dziecka. Podpowiada co stosować zamiast nagród i kar i dlaczego lepiej uważać na pochwały, czym się kierować w sytuacjach konfliktowych.

Zastanawiasz się jak pomóc dziecku wyrosnąć na dorosłego, który jest autonomiczny, zna siebie i swoje potrzeby i umie budować bliskie relacje? Liczne przykłady i opisy różnych sytuacji w książce pomogą Ci zastosować całą tę wiedzę we własnym domu.
Słowo „wychowanie” sugeruje, że rodzice mają dziecko formować według swojego pomysłu. Autorka zachęca do tego, by przyjrzeć się temu, co robimy w naszej relacji z dziećmi – i po co.  Książka ta może być wsparciem w określeniu własnych celów wychowawczych. Autorka nie mówi jak masz myśleć i co robić, ale dzieli się swoim kierunkiem, co umożliwia wspólne kroczenie drogą ku relacji.

Czytaj także: Kapela Góralska Ciupaga wystąpi podczas ,,Sylwestra Marzeń” w Zakopanem

Share on twitter
Share on facebook