Ważne! 31 grudnia mija termin składania wniosków o wykup mieszkań z bonifikatą

Ważne! 31 grudnia mija termin składania wniosków o wykup mieszkań z bonifikatą

31 grudnia upływa termin składania wniosków o wykup lokali komunalnych z 70-procentową bonifikatą – przypomina nowosądecki radny Józef Hojnor, inicjator uchwały umożliwiającej wykup miejskich mieszkań po preferencyjnych cenach. Jak informuje w rozmowie z naszą redakcją – do tej pory z okazji skorzystało ponad 600 osób. Im wcześniej tym korzystniej, bo bonifikata z roku na rok maleje…

Uchwała o bonifikacie dotyczy mieszkań, które były niegdyś własnością Skarbu Państwa, a w latach 90. przeszły pod zarząd samorządów. Prawo do wykupu z bonifikatą mają (zgodnie z ustawą), najemcy lokali w budynkach powstałych do 1994 r.

Na początku ta bonifikata wynosiła 95 procent i powoli malała, aż zatrzymała się w Nowym Sączu na poziomie 60 procent. Wówczas radni, podjęli uchwałę zwiększającą bonifikatę do 75 procent – pod warunkiem, że wniosek o wykup mieszkania zostanie złożony do 30 czerwca 2022.

Dla najemców, którzy złożą wniosek do 31 grudnia bieżącego – 2022 roku – bonifikata wyniesie 70 procent, a do 31 grudnia 2023 r. – 65 procent. Po tym czasie wróci obowiązująca wcześniej bonifikata 60 proc.

Ważne! W związku z tym, że 31 grudnia wypada w sobotę – wnioski można składać do 2 stycznia tj. do poniedziałku. 

 

 

Share on twitter
Share on facebook