Nowy Sącz. Urzędnicy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej?

Nowy Sącz. Urzędnicy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej?

prokuratura okregowa

Jak ustalił portal DTS24, dziś do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia szeregu przestępstw w związku z faktem funkcjonowania na terenie powiatu limanowskiego samowoli budowlanych. W zawiadomieniu podniesiono także kolejne paragrafy, choćby te związane z przyzwoleniem na zanieczyszczanie środowiska, co w efekcie może zagrażać ludzkiemu życiu.

Śledczy będą teraz ustalać zasadność zgłoszenia i ustalać osoby, którym zostaną przedstawione ewentualne zarzuty. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zarzuty mogą usłyszeć także urzędnicy, którzy na terenie powiatu limanowskiego piastują ważne stanowiska. W zawiadomieniu wskazano wiele osób, które należy przesłuchać. Jak udało się ustalić naszej redakcji, do zawiadomienia dołączono argumentację o zasadności zmiany właściwości miejscowej, która ma wykluczyć z udziału w śledztwie limanowską prokuraturę.

Tymczasem w dniu jutrzejszym (godzina 13:00) odbędzie się w Limanowej spotkanie w przedmiocie spraw związanych z osadą romską w Koszarach. Na miejscu ma być obecny Rzecznik Praw Obywatelskich, przedstawiciel Romów – Bogdan Trojanek, komendanci służb, urzędnicy, mieszkańcy oraz wielu innych przedstawicieli różnych środowisk. Dzisiejsze zgłoszenie może być przełomowe w kwestii wielu potencjalnych zaniedbań, do których miało dojść na terenie powiatu limanowskiego. Do tematu wrócimy wkrótce.

pierwsi

Czytaj także: Przebił się przez ogrodzenie szkoły. Wraz z pasażerami uciekł z miejsca zdarzenia [ZDJĘCIA]

Fot: google street (czołowe) / Paweł Grab (galeria)