Nowy Sącz: ulica Wiśniowieckiego i Broniewskiego doczeka się remontu? Na ten cel przyznano spore dotacje

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy dotyczące dofinansowania poszczególnych zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok. Wśród inwestycji znalazły się dwie nowosądeckie ulice: Wiśniowieckiego i Broniewskiego. Dotacja remontu pierwszej wyniesie 50% kosztów inwestycji, a drugiej aż 70%, czyli miasto otrzyma na nią około 3,2 z 4,5 mln zł. Jak się okazuje, o wyższe wsparcie starała się radna Ilona Orzeł. 

wsb3

- Na moją prośbę Premier podniósł dofinansowanie remontu ulicy Broniewskiego z 50 do 70%. Oznacza to, że wkład własny miasta zmniejszy się o 950 tysięcy złotych, a tyle dodatkowych środków popłynie do nas z Funduszu Dróg Samorządowych. Dziękuję Panu Premierowi oraz Ministrowi Andrzej Adamczyk. Liczę, że przynajmniej część zaoszczędzonych pieniędzy trafi na remonty mniejszych ulic i budowę chodnika ze ścieżką rowerową na osiedlu Piątkowa - napisała na swojej oficjalnej stronie nowosądecka radna Ilona Orzeł.

Łącznie do małopolskich gmin i powiatów popłynie 202,5 mln złotych. Za tę kwotę zostanie m.in. wyremontowane 214 kilometrów dróg, w tym 118 km powiatowych i 96 km gminnych.

- To kolejne wysokie kwoty dofinansowania dla Małopolski. Mimo przeciwności losu nie zaprzestajemy działań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W 2020 roku gminy i powiaty z naszego województwa otrzymają ponad 200 milionów złotych na realizację 170 zadań. Poprawa stanu dróg lokalnych to szansa na utrzymanie miejsc pracy w wielu firmach. W ten sposób napędzamy gospodarkę, co jest teraz szczególnie ważne – podkreśla wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Lista zadań zatwierdzonych w ramach FDS ➡️ https://bit.ly/2z5SX48.

Fot. arch. dts24.pl

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.