Nowy Sącz, ulica Wąska: kolejny mural mgr Morsa "wszedł z buta"

Kolejny mural sądeckiego artysty Mariusza Brodowskiego (mgr Mors) odmienił klimat ulicy Wąskiej. Po wilku i niedźwiedziu ściany starej kamienicy ozdobił obraz, którego głównym tematem są... buty i ich właściciele. Wyjątkowe dzieło jest efektem współpracy artysty z sądeczanami i turystami. 

Renault2

Pomysł na stworzenie unikalnego dzieła na swoim profilu Facebookowym Mariusz Brodowski ogłosił w styczniu. Prosił wtedy, aby podzielić się zdjęciami butów, które mają jakąś ciekawą historię. -Jeśli chcesz być częścią tego muralu. Zrób zdjęcie i napisz coś o swoich butach. Może to być: traper, obcas, sandał, sportowy, elegancki… to nie ma znaczenia jaki, ważne, żeby był dla Ciebie wyjątkowy.
W mailu napisz krótko dlaczego właśnie ten but-
pisał Mariusz Brodowski

Buty w których zdobywano szczyty górskie, w których ktoś się zakochał, w których ktoś odważył się odejść, w których ktoś przebiegł swój pierwszy maraton, otrzymane w spadku po kimś ważnym, będące symbolem wspólnej pasji zakochanych w sobie osób, będące uosobieniem "partnera w podróży" oraz takie w których pokonywano swoje ograniczenia i strach...

To jeden z niewielu moich obrazów nad którym nie musisz się zastanawiać „co autor miał na myśli”. Jego przekaz jest bardzo prosty. W obrazie przedstawiam 28 różnych historii z życia. Każdy but należy do innej osoby. Historie są proste, banalne, niezwykłe i niemożliwe, ale prawdziwe - napisał na swoim profilu mgr Mors

Ulicę Wąską ozdobi szesnaście obrazów.

Zdjęcie główne pochodzi z profilu mgr Mors'a.

 

Czytaj też:

Sprawca zniszczenia muralu przy Wąskiej zatrzymany. Odpowie za straty oszacowane na 12 tys.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.