Nowy Sącz, ul Żywiecka: "wyrósł" nowy plac zabaw z siłownią [ZDJĘCIA, FILM]

Dzieciaki oraz dorośli mieszkańcy osiedla Kochanowskiego od dziś mogą do woli korzystać z atrakcji placu zabaw dla dzieci oraz z siłowni zewnętrznej, która wyrosła tuż obok ich mieszkań. Znajdujące się w środku osiedla kolorowe zjeżdżalnie, drabinki, karuzele, stół do gry w szachy oraz inne atrakcje zapewnią rozrywkę dla najmłodszych, a sprzęty do ćwiczeń siłowych z pewnością przydadzą się dorosłym. -Takiego miejsca tutaj nam brakowało - przyznają mieszkańcy.

- Bardzo się cieszę, że Nowy Sącz zyskuje kolejny obiekt, który będzie służył mieszkańcom.W czasie tej kadencji ma powstać dwadzieścia pięć placów zabaw w całym mieście- mówił prezydent Ludomir Handzel.

Jak dodał, powstanie kolejnego palcu zabaw jest dowodem na aktywność urzędu miasta oraz skuteczną pracę dyrektor Wydziału Inwestycji - Marty Poręby. Zapowiedział również powstanie kolejnych placów zabaw w Nowym Sączu - na ul. Witosa, Broniewskiego, Tłoki oraz I Brygady.

-Wszystkie place zabaw będą do siebie bardzo podobne. Powstają one w ramach otwartych stref aktywności i otrzymały dofinansowanie z funduszy zewnętrznych. Przy wyborze ich rozmieszczenia kierowaliśmy się tym, żeby w każdym okręgu wyborczym był jeden taki plac. Uważamy, że jest to sprawiedliwe - mówiła Marta Poręba

Budowa jednego placu zabaw to koszt rzędu 150 tysięcy złotych.

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.