Nowy Sącz, ul. Zielona: to miejsce zmieni się diametralnie. Odliczamy już dni to otwarcia wiaduktu

Nowy Sącz, ul. Zielona: to miejsce zmieni się diametralnie. Odliczamy już dni to otwarcia wiaduktu

Kończy się przebudowa wiaduktu w Nowym Sączu przy ul. Zielonej. Obiekt będzie ponad dwukrotnie szerszy niż jego poprzednik. Nowy wiadukt powstaje w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 66 mln zł.

– Od 21 września pociągi pojadą przez wiadukt po dwóch nowych torach. Kilka dni później mieszkańcy zyskają łatwiejszą i wygodniejszą komunikację w rejonie ul. Zielonej. Kierowcy płynniej i bezpieczniej przejadą pod wiaduktem (nie jednym lecz dwoma trzymetrowymi pasami ruchu), a do dyspozycji pieszych będą dwa szerokie chodniki – informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

9 września  rozpoczął się ostatni etap przebudowy obiektu. Prace zajmą jeszcze około 10 dni.

Przebudowa wiaduktu rozpoczęła się w maju.

Wiadukt w Nowym Sączu to jeden z kilku obiektów, realizowanych przez PLK w ramach prac na linii nr 96 Tarnów – Muszyna. Przebudowano już wąski, 100-letni wiadukt w Ptaszkowej. Teraz jest on trzykrotnie szerszy. Również przebudowane są wiadukty w Grybowie, Siołkowej i Kamionce Wielkiej. Przedsięwzięcia realizowane są w ramach projektu: „Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna”, zaplanowanego do 2023 r. Finansowane zapewnia budżet państwa – wyjaśnia Dorota Szalacha.