Nowy Sącz, ul. Grota-Roweckiego: przed jednym z mieszkań ktoś podpalił wycieraczkę

Wczoraj na ulicy gen. Stefana Grota-Roweckiego w Nowym Sączu doszło do niewielkiego pożaru, który mógł skończyć się tragicznie. Ktoś podpalił wycieraczkę przed drzwiami jednego z mieszkań na parterze bloku wielorodzinnego. Do zdarzenia doszło około godziny 14.

wsb3

Kiedy na miejsce przybyli strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, pożar został już zgaszony przez osobę, która zawiadomiła służby ratunkowe. Na klatce schodowej wciąż panowało niewielkie zadymienie.

Druhowie zabezpieczyli teren działań, sprawdzili drzwi do mieszkania za pomocą kamery termowizyjnej i zajęli się przewietrzeniem i oddymieniem klatki.

W trakcie działań strażaków na miejsce dotarła policja oraz właścicielka mieszkania. Po otworzeniu przez kobietę drzwi dokładnie sprawdzono pomieszczenia za pomocą kamery termowizyjnej i zmierzono w nich poziom tlenku węgla.

Także klatkę schodową i pozostałe mieszkania sprawdzono pod kątem obecności czadu. Początkowo na klatce znajdowała się niewielka ilość tlenku węgla, ale po dokładnym przewietrzeniu budynku wskazania urządzenia pomiarowego były zerowe.

To nie pierwszy w tym roku przypadek podpalenia na klatce sądeckiego bloku. O poprzednim, kiedy spłonął wózek dziecięcy, pisaliśmy TUTAJ.

 

fot. PSP Nowy Sącz

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]