Nowy Sącz: Podpalenie wózka dziecięcego skończyło się pożarem

Wczoraj, kilkanaście minut po godz. 15, nowosądeccy strażacy dostali wezwanie do pożaru na ul. Partyzantów. Powstał on na klatce schodowej w jednej z części czteropiętrowego bloku i został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej. Ktoś podpalił dziecięcy wózek, który całkowicie spłonął.

W chwili przybycia strażaków na miejsce zdarzenia, na klatce schodowej i w mieszkaniach panowało zadymienie. Część mieszkańców znajdowało się przed budynkiem, inni pozostali w mieszkaniach. Na miejscu znajdował się również patrol policji.

Strażacy, w sprzęcie ochrony dróg oddechowych,  weszli na klatkę schodową, by usunąć spalony wózek i za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzić miejsce pożaru. Nie stwierdzono dodatkowych zarzewi ognia, niestety uszkodzeniu uległa instalacja elektryczna oraz domofonowa.

Otwarto okna oraz właz na dach na klatce schodowej w celu wywietrzenia, jednocześnie strażacy sprawdzali mieszkania. Nikt z mieszkańców nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Wszystkie dostępne mieszkania zostały wywietrzone. Dodatkowo sprawdzono piwnicę oraz sąsiednią klatkę schodową. Przybyły na miejsce konserwator zabezpieczył uszkodzoną instalację elektryczną

Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

fot. KM PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.