Nowy Sącz, ul. Barska: dachowanie samochodu osobowego

Wczoraj około 18:30 na ulicy Barskiej w Nowym Sączu doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Pojazd marki Volkswagen wypadł z drogi, uszkodził barierę energochłonną i dachował.

Renault2

Samochodem podróżował tylko kierujący, który samodzielnie wydostał się z pojazdu jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych.

Na miejscu działali druhowie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zakręcili zawór butli z LPG w pojeździe i kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo. Z powodu usytuowania Volkswagena nie było możliwości rozłączenia instalacji elektrycznej w samochodzie.

Stan kierowcy uszkodzonego pojazdu był cały czas kontrolowany. Kiedy na miejscu pojawiła się karetka pogotowia ratunkowego mężczyzna został przebadany i okazało się, że hospitalizacja nie będzie konieczna.

Pracownicy pomocy drogowej wyciągnęli Volkswagena przy użyciu żurawia przenośnego. Podczas załadunku z samochodu wyciekły na jezdnię płyny eksploatacyjne, a strażacy zasypali je sorbentem.

Na czas wyciągania pojazdu policja całkowicie wstrzymała ruch na drodze.

fot. PSP Nowy Sącz

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.