Nowy Sącz. Uczniowie podstawówki na kwarantannie

Nowy Sącz. Uczniowie podstawówki na kwarantannie

Rozpoczął się wrzesień i uczniowie powrócili do szkół. Jednak kwestie epidemiologiczne są nieustannie monitorowane. Zapytaliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta o to, jak wygląda sytuacja w nowosądeckich szkołach.

Jak się dowiedzieliśmy, do 10 września Wydział Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza otrzymał jedno zgłoszenie dotyczące ucznia, u którego wynik na covid-19 był pozytywny. W związku z tym decyzją sanepidu cała klasa w Szkole Podstawowej nr 21 została skierowana na kwarantannę.

,,Szkoła, w której jest uczeń lub pracownik z pozytywnym wynikiem covid-19, ma obowiązek spisać listę istotnych kontaktów, a następnie przekazać ją do SANEPID-u. Pracownicy SANEPID-u przeprowadzają wywiad z każdą z osób z listy, ustalając, jak długi był kontakt z osobą zakażoną oraz czy rozmówca jest zaszczepiony” – wyjaśnia w korespondencji z naszą redakcją Małgorzata Belska, Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania.

Przypomnijmy, że w szkołach będą prowadzone akcje szczepień dla uczniów, ich rodziców oraz pracowników poszczególnych placówek, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook