Nowy Sącz uczcił 78. rocznicę agresji ZSRR na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka

Nowy Sącz uczcił 78. rocznicę agresji ZSRR na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka

Pod pomnikiem sądeckich Sybiraków na sądeckim Cmentarzu Komunalnym odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Ten dzień jest również obchodzony jako Światowy Dzień Sybiraka.

Pomimo przeżytych cierpień, sądeccy Sybiracy spotykają się z młodzieżą, przekazują jej prawdziwą historię – mówiła Antonina Dzikowska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. – Dziękuję Wam za każdą lekcję z młodymi i czas, który im poświęcacie. Jest Was coraz mniej, co roku kogoś żegnamy, ale zawsze pamiętamy i pamiętać będziemy o Waszej drodze i przeżyciach na Nieludzkiej Ziemi.

Podczas uroczystości, starosta nowosądecki Marek Pławiak i członek Zarządu Marian Ryba złożyli kwiaty pod pomnikiem sądeckich Sybiraków, podobnie jak zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż, reprezentanci służb mundurowych i organizacji kombatanckich.

Na Sądecczyźnie jest już tylko 50 Sybiraków…

Źródło. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.