Kibicujemy!

Kibicujemy!

Dzisiaj o godzinie 15:30 na stadionie Bruk-Bet Termalica w Niecieczy rozpocznie się wyjątkowy mecz 9 kolejki Lotto Ekstraklasy. Sandecja Nowy Sącz podejmie gościa, którym jest….drużyna z Niecieczy. Jak przed meczem wygląda sytuacja obydwu zespołów?

Patrząc na wyniki, można twierdzić, że faworytem do zwycięstwa meczu jest ekipa z Nowego Sącza. Po przegranym pojedynku z Koroną Kielce Sandecja znalazła się w grupie spadkowej. Jednak przez potknięcie się Korony w tej kolejce (przegrana z Lechem Poznań 1:0) sądeczanie znaleźli się na 8 miejscu i w meczu z Bruk-Betem na pewno będą chcieli umocnić się w grupie mistrzowskiej.

Termalica zaś w Lotto Ekstraklasie rozczarowuje, bowiem w 8 spotkaniach, jakich zagrała wygrała tylko raz, dwa razy zremisowała a pięć razy nie zdobyła ani punkta. W dodatku Termalica zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i z tego powodu może zostać zwolniony ich trener, Mariusz Rumak. Na wsi jednak wierzą, że popularne „Słonie” zdołają się odbudować i wyjść ze strefy spadkowej.

Warto też dodać, że przeciwko Sandecji zagrają jej dwaj byli zawodnicy.Jednym z nich jest Kamil Słaby, który nawet zdołał strzelić swojego pierwszego gola w Ekstraklasie w zremisowanym 1:1 meczu ze Śląskiem Wrocław. Drugim z nich jest natomiast Bartosz Szeliga.

Czy Sandecja wygra to spotkanie? Dowiemy się za parę godzin. Transmisja na Canal+Sport.

fot. sandecja com.pl