Nowy Sącz. Trzech nastolatków napadło seniora

Nowy Sącz. Trzech nastolatków napadło seniora

Zaciśnięta pięść

79-letni mieszkaniec Nowego Sącza został zaatakowany przez trzech nastolatków. Młodzi mężczyźni pobili i okradli seniora w jego własnym garażu. Do zdarzenia doszło 20 lipca tego roku, jednak dopiero kilka dni temu zatrzymano ostatniego ze sprawców.

79-letni nowosądeczanin przebywał przy swoim garażu, gdy tuż przed godziną 17:00 usłyszał dźwięk kamieni uderzających o blachę. Kilka z nich trafiło w seniora. Wtedy zobaczył trzech młodych mężczyzn, zbliżających się do niego z krzykiem i wyzwiskami. 79-latek próbował schronić się w garażu, jednak napastnicy weszli za nim do środka, gdzie zaczęli szarpać, kopać i uderzać pięściami mężczyznę. Jeden ze sprawców zauważył na półce torbę, w której znajdowały się między innymi pieniądze i dokumenty. Wyrzucił ją na zewnątrz, a gdy senior poprosił, by oddano mu jego własność, jeden z agresorów chciał uderzyć go młotkiem.

Po napadzie młodzi mężczyźni wybiegli, zabrali torbę i uciekli, odpychając jej właściciela. Poszkodowany stracił mienie o wartości około 600 złotych. O zdarzeniu szybko zostali poinformowani sądeccy policjanci – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Funkcjonariuszom udało się odzyskać skradzioną torbę, jednak nie było w niej już gotówki. Tego samego dnia zatrzymano podejrzanego 17-latka. Niedługo potem mundurowi ustalili, że współpracował z nim 14-latek. Starszy z chłopaków usłyszał zarzuty spowodowania uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego, rozboju, a także ukrywania dokumentów. Zastosowano wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Z kolei sprawę młodszego agresora będzie rozpatrywał Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.

Mimo, że policjanci ustalili, kim jest trzeci ze sprawców, udało się go zatrzymać dopiero 21 września. Ukrywał się, a na wniosek komendy Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zarządziła jego poszukiwania. 19-latek usłyszał te same zarzuty, co jego 17-letni kompan. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, gdzie będzie czekał na wyrok. Najstarsi napastnicy mogą trafić do więzienia nawet na 12 lat, natomiast 14-latkowi grozi umieszczenie w zakładzie poprawczym lub środki wychowawcze.

fot. ilustr. pixabay.com


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook