Nowy Sącz. Trwają poszukiwania zaginionej kobiety

Nowy Sącz. Trwają poszukiwania zaginionej kobiety

Wczoraj wieczorem dziesiątki policjantów, strażaków i goprowców poszukiwały zaginionej 67-latki na osiedlu Poręba Mała w Nowym Sączu. Niestety bez efektu. Dziś poszukiwania zostały wznowione.

Strażacy ruszyli do wczorajszych poszukiwań o 21:36. Zastępy zbierały się przy nowo wybudowanym kościele w Małej Porębie. Na miejscu działali już policjanci.

– Ratowników rozdzielono na dwie grupy i przydzielono teren do poszukiwań, wskazany wcześniej przez Policję. Działania zostały zakończone o 2:25. Trwały prawie 5 godzin – informuje w rozmowie z nami st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

W poszukiwaniach uczestniczyło 40 policjantów, 20 goprowców oraz 45 strażaków z 12 zastępów: z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz z OSP Nowy Sącz – Biegonice, Stary Sącz, Nawojowa, Mystków, Grupa Ratownictwa Specjalnego w tym przewodnicy z psami. W działaniach wykorzystywano też quady.

Dziś rano poszukiwania zostały wznowione.

– Obecnie trwają intensywne działania poszukiwawcze za 67-letnią sądeczanką, która wczoraj tj. 11 stycznia br. ok. godz. 19-tej wyszła z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną. W poszukiwanych biorą udział policjanci, strażacy oraz goprowcy – informuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

AKTUALIZACJA: Nowy Sącz. Tragiczny finał prowadzonych od wtorku poszukiwań

fot. OSP Nowy Sącz – Biegonice – Facebook

Czytaj też: Maleńka Matylda walczy o życie. Potrzebna jest niewyobrażalna kwota