Nowy Sącz. Trwa zbiórka pieniędzy na karmę dla bezdomnych kotów. „Mruczek sam nie poprosi o pomoc”

Nowy Sącz. Trwa zbiórka pieniędzy na karmę dla bezdomnych kotów. „Mruczek sam nie poprosi o pomoc”

Mruczek sam nie poprosi o pomoc

Wszyscy, którym los zwierząt nie jest obojętny, mogą wesprzeć czworonożnych podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Nowosądecki oddział zakwalifikował się do piątej edycji akcji „Mruczek sam nie poprosi o pomoc”, a co za tym idzie – w ogólnopolskiej inicjatywie pieniądze będą zbierane również na karmę dla sądeckich futrzanych bezdomniaków. 

Akcję organizuje portal Ratujemy Zwierzaki oraz Fundacja Psi Los. Jubileuszowa edycja ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy na karmę dla bezdomnych i potrzebujących kotów potrwa do końca marca. W zbiórce bierze udział kilkadziesiąt stowarzyszeń, przytulisk oraz fundacji z całej Polski, w tym Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział Nowy Sącz. Sądeczanie.

 – Jesteśmy niewielkim oddziałem TOZ, mamy pod stałą opieką kilkudziesięciu karmicieli z terenu miasta Nowego Sącza i okolic. W naszych domach tymczasowych leczymy, opiekujemy się i prowadzimy do adopcji stale ponad 30 kotów. Rocznie wyadoptowujemy około 100 zwierząt. Nasi wolontariusze pomagają także innym organizacjom prozwierzęcym, dzielimy się wszystkim, co mamy z potrzebującymi opiekunami i schroniskami, ale gdyby nie wsparcie takich akcji jak Psi Los nie starczyłoby nam nawet na potrzeby naszych podopiecznych – tłumaczą przedstawiciele TOZ Nowy Sącz.

Przez pandemię i wprowadzone obostrzenia do schronisk, fundacji i przytulisk trafiało bardzo mało osób, co za tym idzie gwałtownie spadła liczba adopcji. Zmniejszyła się także ilość przekazywanych darowizn i darów rzeczowych. Po poluzowaniu obostrzeń, kiedy miało być lepiej, wybuchała wojna na Ukrainie. Inflacja, podwyżki energii elektrycznej, paliwa. To wszystko wpływa na trudną sytuację również organizacji zajmujących się bezdomnymi zwierzętami, dlatego tak ważna jest pomoc ludzi dobrego serca. Opiekunowie futrzaków robią wszystko, by wystarczyło na wyżywienie czworonożnych przyjaciół, ale jest ciężko. 

– Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja w której znaleźli się nasi wspaniali Darczyńcy też nie jest dla nich łatwa, miła i przyjemna. Wierzymy jednak, że w tegorocznej, piątej już edycji akcji, organizowanej w skrajnie trudnych czasach, uda się zebrać sporą kwotę. Wierzymy, że nasi Darczyńcy po raz kolejny nie zawiodą! – wyznają organizatorzy akcji.

Darowiznę przeznaczoną na zakup kociej karmy dla TOZ oddział w Nowym Sączu możesz wpłacić tutaj —>„Mruczek sam nie poprosi o pomoc”.

Źródło: TOZ Nowy Sącz/
Fot. NS
Share on twitter
Share on facebook