Kacper Malisz nominowany w Rankingu GLG. Zagłosuj!

Kacper Malisz nominowany w Rankingu GLG. Zagłosuj!

Kacper Malisz – skrzypek, kompozytor. Poprzez tradycje rodzinne związany z muzyką tradycyjną i folkową Sądecczyzny. Grę na skrzypcach rozpoczął w wieku 8 lat. Od 13. roku życia koncertuje i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych instrumentalistów polskiej sceny folkowej. Koncertował z takimi artystami i zespołami jak m.in.: Atom String Quartet, Krzesimir Dębski, Michał Tokaj, Michał Barański, Krzysztof Ścierański, Jan Smoczyński. Wielokrotnie nagradzany przez najważniejsze festiwale i czasopisma, takie jak festiwal Nowa Tradycja i magazyn „Songlines”. Koncertował w Malezji, Niemczech, Portugalii, Estonii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czechach, Danii, Belgii, Ukrainie, Węgrzech, Słowacji. Obecnie studiuje na wydziale Jazzu i World Music UMFC w Warszawie.

W 2022 r. zwyciężył na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta, który z udziałem skrzypków jazzowych z całego świata odbył się w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach. Laureat stypendium ministra dla studentów, za znaczące osiągnięcia artystyczne w 2022.

Oddaj swój głos!

V edycja Rankingu im. Danuty Szaflarskiej Genialni Lokalni Globalni - GŁOSOWANIE Publiczności. Dziennie można oddać jeden głos. Aby zagłosować należy oznaczyć nominowanego (kropka po lewej stronie zdjęcia), a następnie poniżej listy kliknąć ,,nie jestem robotem”, a potem – ZAGŁOSUJ. Głosowanie trwa od 16 lutego (godz. 00:01) do 5 marca (godz. 23:59).

Share on twitter
Share on facebook