Nowy Sącz. Trwa budowa tężni solankowej w Parku Strzeleckim

Park Strzelecki, tężnia solankowa

Do końca listopada br. ma powstać tężnia solankowa w nowosądeckim Parku Strzeleckim. Nieopodal ulicy Jadwigi Wolskiej przygotowano teren pod inwestycję i rozpoczyna się budowa obiektu. Realizacja zadania pochłonie 346 860,00 zł brutto, z czego około 125 tysięcy stanowi dofinansowanie z wojewódzkiego projektu ,,Małopolskie tężnie solankowe”.

Wykonawcę wyłoniono w trybie zamówienia z wolnej ręki, gdyż w postępowaniu przetargowym nikt nie złożył oferty. Ponadto wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy musiało nastąpić do dnia 31 sierpnia br. Gdyby tak się nie stało, miastu przepadłoby przyznane dofinansowanie. Finalnie tężnie solankową buduje starosądecki Zakład rzemieślniczy Remontowo – Budowlany Tadeusza Szewczyka (33-340 Stary Sącz ul. Wrzosowa 8).

Tężnia solankowa Nowy Sącz

Realizacja zadania pochłonie 346 860,00 zł brutto (z czego około 125 tys stanowi dofinansowanie). Koszt ten jest dla miasta satysfakcjonujący, gdyż mieści się w planowanych na ten cel wydatkach. Nowy Sącz miał wstępnie dostać na ten cel 238 705,25 zł dofinansowania z wojewódzkiego projektu ,,Małopolskie tężnie solankowe”, ale ostatecznie otrzymał 124 783,40 zł. O tym informowaliśmy —>TUTAJ. Inhalacje solankowe mają wspomóc leczenie zatok i nadciśnienia tętniczego, a także korzystnie wpłynąć na samopoczucie nowosądeczan.

Park Strzelecki, tężnia solankowa

To kolejna inwestycja w tym miejscu. Cieszę się, że prace zakończą się jeszcze w tym roku, a Park Strzelecki wzbogaci się o kolejną atrakcję – mówił prezydent Ludomir Handzel podczas wizyty na placu budowy.

Fot. Projekt/ dokumentacja przetargowa: mgr inż. arch. Przemysław Loesch/
UM Nowy Sącz/
Iwona Kamieńska 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.