Nowy Sącz: taki pomysł na plac przy ul. Kazimierza Wielkiego mają studenci Politechniki Krakowskiej

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej przygotowując prace semestralne przedstawili swoje wizje placu  przy ul. Kazimierza Wielkiego w Nowym Sączu. Poniżej możemy poznać kilka z nich. 

- W ramach współpracy Prezydenta Miasta Nowego Sącza z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej opracowano propozycje zagospodarowania kwartału miasta ograniczonego ulicami Kazimierza Wielkiego, Bożniczą, Berka Joselewicza i Tymowskiego - informuje na swojej stronie Wydział Architektury Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Prace wykonano w Instytucie Projektowania Urbanistycznego, pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Jacka Gyurkovicha.

Więcej projektów TUTAJ
Źródło: Architektura i Planowanie Przestrzenne
UM Nowy Sącz

FORD OSO

3 comments

  1. Krytyk 17 marca, 2018 at 16:41 Odpowiedz

    Takie cos na wjezdzie do centrum to bardzo trafiony pomysl, szkoda tylko ze cala okolice trzebaby pieknie odremontowac albo wszystko zburzyc i postawic nowe tego typu budynki. Wiekszosc kamienic w scislej okolicy ratusza to ruiny, a ten “rodzynek” co jest w planach to niewiele zmieni…

  2. Artur 17 marca, 2018 at 23:24 Odpowiedz

    zaprojektować nowy budynek na pustej działce to żadna sztuka, wykonać koncepcję przebudowy budynków starych na Starówce tak aby nasz szanowny konserwator zabytków był w ekstazie to byłoby coś.

  3. Witos 18 marca, 2018 at 07:35 Odpowiedz

    Tego typu architektura w mojej ocenie zupełnie nie pasuje do stylu architektonicznego Starego Miasta. Po drugie od prac semestralnych które są tylko pewną koncepcją autorów do wykonania jest bardzo daleko. Tego typu wiadomości wypuszczane do społeczności traktuję jak odwrócenie uwagi od bieżących problemów dzielnicy. A ma ona ich bardzo wiele np. nie wszystkie kamienice są zgazyfikowane.Następnym problemem oddziałującym na Nas wszystkich jest to że wiele mieszkań jest ogrzewanych poprzez piece kaflowe. Wielu mieszkańców tych kamienic mieszka w mieszkaniach komunalnych i są to ludzie starsi na niskich emeryturach, a więc nie stać ich na wymianę ogrzewania na gazowe. Same dopłaty nie wystarczą bo w przeważającej części nie stać ich na przeżycie całego miesiąca a co dopiero na wymianę ogrzewania. Czemu miasto nie napisze jakiegoś projektu i nie sięgnie po fundusze zewnętrzne aby problem ogrzewania węglowego zniknął ze Starego Miasta ( przynajmniej z mieszkań komunalnych). Przecież właścicielem mieszkania komunalnego jest miasto)?. Ulżyłoby to nam wszystkim i znacząco zmniejszyło smog w Nowym Sączu.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.