W piątek (16 marca) około 13:30 w miejscowości Nowe Rybie (gmina Limanowa) doszło do zderzenia trzech samochodów, w wyniku którego poszkodowana została 33-letnia kierująca Skodą oraz dwie dziewczynki: 4-letnia i 12-letnia, które w stanie ciężkim przetransportowano do szpitala w Krakowie. Pozostali trzej uczestnicy wypadku nie odnieśli poważnych obrażeń. 

wsb3

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji  - prawdopodobnie mężczyzna kierujący Mercedesem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zdarzenia ze Skodą. Po chwili w skodę uderzył Ford, którego kierowca nie zdążył ominąć rozbitych pojazdów.

-Działania naszej jednostki polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a nasi ratownicy medyczni udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej osobom, które najbardziej ucierpiały w zdarzeniu. Na miejsce został wezwany prokurator. Działania zakończyły się po godzinie 19. - relacjonują druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Rybiu.

Sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Wczoraj na drogach panowały trudne warunki. Przez kilka godzin padał deszcz, który wieczorem zamarzał. Wystarczyła chwila nieuwagi, by doszło do wypadku. Na najbliższą dobę zapowiadane są zawieje i zamiecie śnieżne, zatem apelujemy po raz kolejny - zdejmijcie nogę z gazu i włączcie rozsądek!

 

 

Fot. OSP Nowe Rybie 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.