Nowy Sącz: stojaki na rowery od Allegro już zamontowane

Nowy Sącz: stojaki na rowery od Allegro już zamontowane

W Nowym Sączu zamontowano dziś stojaki rowery, które sądeczanie wywalczyli dla miasta podczas akcji „Kręć Kilometry” organizowanej przez fundację Allegro. Stojaki stoją już między innymi przed Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej 2.

O stojakach pisaliśmy w maju: Sądeczanie wykręcili dla swojego miasta stojaki na rowery!

– Akcja zorganizowana została przez fundację Allegro All For Planet i polegała na tym, że uczestnicy-rowerzyści dzięki specjalnej aplikacji przekazywali na rzecz wybranego miasta przejechane kilometry. Dla naszego miasta rowerzyści przejechali prawie 190 tys. kilometrów. Dzięki temu dojeżdżający do pracy w centrum będą mogli dotrzeć do celu na rowerze i przymocować pojazd do specjalnych stojaków. Pomarańczowe urządzenia o ciekawej formie stanęły przy ul. Jagiellońskiej na skrzyżowaniach z ul. Wałową i Kościuszki i na rynku. Ich utrzymanie w należytym stanie bierze na siebie Fundacja – informuje Krzysztof Witowski, rzecznik sądeckiego magistratu.

Inicjatorem akcji w Nowym Sączu był Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Celem akcji była przede wszystkim popularyzacja korzystania z roweru, pokazanie, że rower jest ważnym elementem komunikacji miejskiej – mówi Grzegorz  Mirek.

Chcieliśmy także pokazać użytkownikom dróg, jak ważne w całej strukturze komunikacyjnej miasta jest poruszanie się  środkami komunikacji alternatywnymi w stosunku do samochodu – dodaje.

– Już od pięciu lat cała Polska kręci z nami kilometry w ramach największej społecznej kampanii rowerowej. W 2015 roku pokonaliśmy razem prawie 9 milionów kilometrów, które kręciliśmy dla 1500 miast. Największą siłą tej kampanii jest zaangażowanie lokalnych społeczności, które przełożyło się na świetne wyniki szczególnie mniejszych miast – mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet, organizatora akcji.

Akcja trwała od początku maja do końca września 2016 roku. W rywalizacji wzięło udział 1500 miejscowości, a rowerzyści w całej Polsce wykręcili prawie 9 milionów kilometrów. Dzięki nim Fundacja Allegro All For Planet postawi 300 oryginalnych stojaków rowerowych w 20 najlepszych miastach. Nowy Sącz zajął w tej rywalizacji trzynaste miejsce.

Czytaj także o projekcie „Sądecki Rower Miejski” TUTAJ.

Fot. (lom), UM NS.

Share on twitter
Share on facebook