Tomasz Brzeski po operacji rekonstrukcji czaszki

Tomasz Brzeski po operacji rekonstrukcji czaszki

Tomek Brzeski jest już po operacji. W wyniku wypadku który zdarzył się podczas zawodów narciarskich w Tatrach, sądecki sportowiec stracił ok. 30 proc. kości czaszki. Operację rekonstrukcyjną przeprowadził prof. Adam Maciejewski z Instytutu Onkologii w Gliwicach, chirurg specjalizujący się w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej.

Profesor jest bardzo zadowolony z jej przebiegu. Stwierdził, że jest Tomek bardzo mocnym facetem.  Zabieg przebiegł bez żadnych trudności.  Mózg już w czasie operacji zaczął się rozprężać. Implant pasował idealnie. No i jeszcze jedna ważna informacja: skóry na głowie wystarczyło, więc nie trzeba będzie więcej operować.  Rano powierzyłam wszystko Panu Bogu i gorąco wierzyłam, że On tego dopilnuje i poprowadzi najlepszą drogą – mówi żona Tomka Brzeskiego, Agnieszka.

Chcesz wesprzeć Tomka w powrocie do sprawności? Pobiegnij w jego ulubionym Biegu Bejorów!

W ubiegłym roku zwycięzcą biegu był właśnie Tomek. W tym roku tłum ludzi pobiegnie dla niego.

Aktualizacja (15.09):

Agnieszka Brzeska: Pierwszy dzień po operacji.  Noc minęła spokojnie, do 4 nad ranem. Wtedy Tomek już się wyspał i zaczął rozrabiać, wyciągnął wenlfon, przez który dostawał leki i płyny ale panie pielęgniarki szybko wkuły się w inne miejsce. Po wczorajszym poście chętnie zjadł śniadanie i obiadek. Dzisiaj już chodził z rehabilitantkami więc nic nie zaniedbuje.  Bardzo chciałby pozbyć się drenów ale to jutro. Organizujemy czas żeby się nie nudził, więc gramy w kółko krzyżyk, państwa miasta, alfabet … Całkiem dobrze sobie radzi
Czytał z zainteresowaniem książkę o życiu wspaniałego człowieka Piotra Pogona, a zapytany przez nas o czym czyta wiedział . Bodźcujemy go ile wlezie, wierząc w nadejście dnia, kiedy będzie w 100 procentach sprawny.
Ściskamy z Katowic

Fotografie z rodzinnych zbiorów Państwa Brzeskich

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama