„Etno Małopolska”. Wiadomo już, kto dostanie zastrzyk gotówki

„Etno Małopolska”. Wiadomo już, kto dostanie zastrzyk gotówki

osoby w strojach ludowych

Kilka miesięcy temu Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił nabór wniosków do pierwszej edycji konkursu „Etno Małopolska”. Wczoraj pojawiła się informacja o wynikach – dotacje otrzyma 45 organizacji pozarządowych, wśród których są też przedstawiciele naszego regionu.

W ramach konkursu małopolskie organizacje mogły ubiegać się o fundusze na zakup strojów lub elementów strojów regionalnych z terenu naszego województwa. Na ten cel powinny wydać co najmniej 70% przyznanej kwoty. Co więcej, oferenci będą musieli zorganizować co najmniej jedno wydarzenie związane z „popularyzacją dziedzictwa kulturowego Małopolski”. Mowa tu o spotkaniach, koncertach, warsztatach, wystawach, szkoleniach, konkursach czy też pokazach. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Pierwotnie planowano, że do organizacji trafi w sumie do 400 tysięcy złotych. Konkurs cieszył się jednak sporym zainteresowaniem i zgłoszono w sumie 96 ofert na łączną kwotę w wysokości niemal 2,5 miliona złotych. Dlatego Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o zwiększeniu finansowania do 663 tysięcy złotych.

Ostatecznie dotację otrzymało 45 zgłoszonych zadań, w tym 7 z subregionu sądeckiego. Poniżej przedstawiamy listę organizacji z naszych okolic, którym przyznano po 15 000 złotych, a także zadania, które zostaną przez nie zrealizowane (w nawiasie):

  • Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Świętego Ojca Stanisława Papczyńskiego (Zwyczaje lachów podegrodzkich – Noc Świętojańska);
  • Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego (Etnolimanowski – wsparcie w zakupie strojów górali białych, zagórzan i lachów limanowskich oraz organizacja warsztatów etnograficznych);
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Małego Podegrodzia (Warsztaty starej fotografii i zakup strojów regionalnych dla zespołu Małe Podegrodzie);
  • Stowarzyszenie Związek Szczyrzycan w Szczyrzycu („Szczyrzycanie w nowej odsłonie”);
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Niskowej (Folklor poprzez strój 2022);
  • Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Janczowa „Janczowska Wspólnota” (Janczowioki – nowe twarze, nowe stroje….);
  • Stowarzyszenie Orkiestra św. Sebastiana (Prawdziwi zagórzanie w Orkiestrze św. Sebastiana!).

fot. Biuro Prasowe UMWM


Czytaj też:

Nowy Sącz. Sterroryzował pracownicę jednej ze stacji paliw

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.