Nowy Sącz: spowodował wypadek. Miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu

Wczoraj, około godziny 9., na ul. Marcinkowickiej, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych: Forda Galaxy i Renaulta Megane. Jak się okazało – sprawca kolizji był nietrzeźwy.

Pojazdami podróżowało łącznie trzy osoby, w tym 5-miesięczne dziecko, które zostało zabrane do sądeckiego szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawcą zdarzenia był kierowca Renault Megane. Po badaniu alkomatem okazało się, że jest nietrzeźwy. Miał 1,2 promila w wydychanym powietrzu.
– Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Renault najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki Ford, który zatrzymał się na jezdni za pojazdem skręcającym w lewo. Gdy policjanci zbadali trzeźwość sprawcy kolizji okazało się, że miał on w organiźmie 1,2 promila alkoholu, natomiast kierująca fordem była trzeźwa – mówi oficer prasowy KMP asp. dr Iwona Grzebyk- Dulak .
Nietrzeźwemu kierowcy zatrzymano uprawnienia.
– Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (art. 178a § 1 kodeksu karnego) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.  Teraz o losie sprawcy kolizji zdecyduje sąd, a policjanci już zatrzymali mu prawo jazdy – dodaje oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.
 Fot. ilustracyjne KMP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.