Nowy Sącz: Spłonęła stodoła wypełniona słomą

Dzisiaj około południa strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Biegonice zadysponowani zostali do pożaru stodoły na ulicy Zalesie w Nowym Sączu. Gdy zastępy dotarły na miejsce, ogień obejmował cały, wypełniony słomą budynek. Obok drewnianej stodoły znajdowały się też drzewa, które uległy nadpaleniu.

WSB2020

- Przybyły na miejsce właściciel budynku gospodarczego zaczął uskarżać się na duszność. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie oraz podaniu dwóch prądów wody na palący się budynek stodoły. Na miejsce przybyła karetka pogotowia ratunkowego - relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Mężczyzna został przebadany przez ratowników medycznych. Okazało się, że hospitalizacja nie będzie konieczna.

Kiedy pożar został ugaszony, strażacy rozebrali drewnianą konstrukcję stodoły za pomocą piły spalinowej. Drewniane belki przenieśli i ponownie przelali wodą. Słomę przerzucono i również przelano wodą.

Nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Działania ratowniczo- gaśnicze trwały prawie dwie godziny.

fot. PSP w Nowym Sączu

KZK

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.