Nowy Sącz: koniec kariery pracowitego złodzieja

Nowy Sącz: koniec kariery pracowitego złodzieja

Choć początkowo sądeccy policjanci przedstawili mu 11 zarzutów, wkrótce okazało się, że „pracowity” 29 – latek ma na swoim koncie jeszcze 20 innych przestępstw. Seryjny złodziej trafił właśnie na 3 miesiące do aresztu. Ze względu na fakt, że wszystkich czynów dopuścił się w  warunkach recydywy, grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

– Kiedy końcem listopada policjanci przedstawili mężczyźnie 11 zarzutów, podejrzewali, że przestępstw może być znacznie więcej – mówi asp. dr Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. –  Dlatego też kontynuowali działania operacyjne, które w efekcie dały podstawy do przedstawienia kolejnych 20 zarzutów oraz i wnioskowania o tymczasowe aresztowanie. Tym samym mężczyzna już trafił do więzienia.

 Jak się okazało wszechstronny złodziej miał na swoim koncie kradzieże rowerów, portfeli, pieniędzy, dokumentów, kosmetyków, laptopa  a nawet dmuchawy do liści.  Do swojej złodziejskiej kolekcji dołączył również kilka sztuk gier do konsoli wartych blisko tysiąc złotych oraz kilka sztuk perfum o tej samej wartości, okradając jedną z sądeckich galerii handlowych, jak również rower, który ukradł na ulicy Racławickiej.

Prócz trzech nowych kradzieży policjanci zarzucili mu jeszcze 10 włamań, zwłaszcza do samochodów pozostawionych na osiedlowych parkingach przy ulicy Kochanowskiego, Żywieckiej, Paderewskiego i Młodzieżowej w Nowym Sączu – mówi Iwona Grzebyk –Dulak.

Mężczyzna nie tylko okradał samochody, ale włamał się również do piwnicy na ulicy Sikorskiego, skąd ukradł sprzęt elektroniczny warty 2 tys. złotych, narażając przy tym właścicieli na starty sięgające ponad 26 tys. złotych.

29 -latek usłyszał także zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia na szkodę jego rodziny, narażenia jej członka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, kierowania gróźb i znęcania się nad rodziną, jak również dwukrotnego podrobienia dokumentów.

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

 

11 zarzutów dla sądeckiego złodziejaszka. Wśród jego łupów była nawet dmuchawa do liści

Share on twitter
Share on facebook