Nowy Sącz. Skrępowali go, pobili i wrzucili do potoku. Wcześniej pił z nimi alkohol

Nowy Sącz. Skrępowali go, pobili i wrzucili do potoku. Wcześniej pił z nimi alkohol

Przemoczonego i krwawiącego mężczyznę zauważono przy ulicy Westerplatte w Nowym Sączu. Z jego relacji wynikało, że został pobity, okradziony i wrzucony do Łubinki. Sprawa trafiła do sądu.

Jak informują policjanci, zgłoszenie na numer alarmowy wpłynęło od osób postronnych, które zauważyły rannego 45-latka. Mężczyzna mówił, że został pobity w jednym z mieszkań przy Alejach Sucharskiego. Nie znał sprawców i nie potrafił ich dokładnie opisać. Pił z nimi wcześniej alkohol, a do ich mieszkania trafił z kolegą.

– Gdy jego kompan wyszedł, mężczyźni skrępowali go kablem i pobili, a następnie ukradli mu dowód osobisty, telefon i blisko 1500 złotych. Po tym siłą zaciągnęli go nad Łubinkę i wrzucili do potoku, a żeby nie mógł się wydostać, obrzucili go kamieniami. Gdy 45-latek wydobył się z wody i szedł w kierunku ulicy Lwowskiej, przy ulicy Westerplatte trafił na zgłaszających, którzy zadzwonili na numer alarmowy – relacjonuje wersję wydarzeń mężczyzny podkomisarz Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Mężczyzna był bardzo wychłodzony. Miał liczne zasinienia i ranę głowy, dlatego trafił do szpitala.

Policjanci wkrótce ustalili, w którym mieszkaniu miało dojść do rozboju. Pierwszego ze sprawców zatrzymali w nocy, kiedy wychodził z mieszkania. Był pijany i przemoczony. Zaprzeczał jednak wszystkiemu, a fakt, że jest mokry, tłumaczył tym, że skończył pracę. Po kilku godzinach na parkingu przed sklepem spożywczym w ręce mundurowych wpadł drugi mężczyzna. Po przesłuchaniu wielu osób, przeszukaniu mieszkania, oględzinach i wielu innych czynnościach, funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć ślady i zebrać obszerny materiał dowodowy.

– Dzięki temu dwóm sprawcom, w wieku 21 i 41 lat, prokurator przedstawił liczne zarzuty, w tym dokonanie rozboju (art. 280 par. 1 kk), spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego (art. 157 par. 2 kk), kradzież dowodu osobistego (art. 275 par. 1 kk), narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 160 par. 1 kk) i zmuszania pokrzywdzonego do określonego zachowania (art. 191 par. 1 kk). Mężczyźni nie przyznają się do wszystkich zarzucanych im czynów – informuje podkom. Grzebyk-Dulak.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 41-latek trafi za kratki na trzy miesiące, a 21-latek – na dwa. Za zarzucane przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook