Nowy Sącz: sądeckie uczennice poznają tajniki przemysłu modowego w Portugalii

Nowy Sącz: sądeckie uczennice poznają tajniki przemysłu modowego w Portugalii

Miasto Barcelos to stolica portugalskiego zagłębia tekstylnego. To właśnie tam udała się 12 osobowa grupa uczennic z Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego, by poznawać tajniki portugalskiego przemysłu modowego. Przyszłe projektantki uczące się zawodu technika przemysłu mody spędzą w Portugalii prawie miesiąc.

Przyleciałyśmy do Portugalii 5 listopada – mówi Anna Studzińska, kierownik szkolenia praktycznego. – Choć jesteśmy tu dopiero tydzień, sporo udało nam się zobaczyć. Jesteśmy zachwycone uprzejmością i ciepłym przyjęciem ze strony Portugalczyków.

Już drugiego pobytu dnia przyszłe projektantki mody dokładnie poznały wyposażenie zakładów w których odbywać będą praktyki, a także zatrudnione tam osoby. Kolejnym krokiem było zaznajomienie się ze specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym oraz maszynami i urządzeniami, którymi będą się posługiwać.

Dziewczęta robiły także zdjęcia nowych kolekcji oraz miały okazję zaprojektować różne elementy odzieży – opowiada Anna Studzińska.

Praktyki dla sądeckiej młodzieży zorganizowała nowotarska fundacja „Mądra Europa”.

To pierwszy tego typu projekt przygotowany przez naszą fundację – mówi Małgorzata Dzioboń, asystent projektu. – W tym roku, do Portugalii pojechało 12 osób, podobny wyjazd planujemy również w przyszłym roku, w listopadzie.

Fundacja „Mądra Europa” współpracuje z Małopolskim Centrum Edukacji, przygotowując szeroko pojęte programy edukacyjne.

fot. Technikum nr 6

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.