Nowy Sącz: sądeckie uczennice poznają tajniki przemysłu modowego w Portugalii

Miasto Barcelos to stolica portugalskiego zagłębia tekstylnego. To właśnie tam udała się 12 osobowa grupa uczennic z Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego, by poznawać tajniki portugalskiego przemysłu modowego. Przyszłe projektantki uczące się zawodu technika przemysłu mody spędzą w Portugalii prawie miesiąc.

wsb3

- Przyleciałyśmy do Portugalii 5 listopada – mówi Anna Studzińska, kierownik szkolenia praktycznego. - Choć jesteśmy tu dopiero tydzień, sporo udało nam się zobaczyć. Jesteśmy zachwycone uprzejmością i ciepłym przyjęciem ze strony Portugalczyków.

Już drugiego pobytu dnia przyszłe projektantki mody dokładnie poznały wyposażenie zakładów w których odbywać będą praktyki, a także zatrudnione tam osoby. Kolejnym krokiem było zaznajomienie się ze specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym oraz maszynami i urządzeniami, którymi będą się posługiwać.

- Dziewczęta robiły także zdjęcia nowych kolekcji oraz miały okazję zaprojektować różne elementy odzieży – opowiada Anna Studzińska.

Praktyki dla sądeckiej młodzieży zorganizowała nowotarska fundacja „Mądra Europa”.

- To pierwszy tego typu projekt przygotowany przez naszą fundację - mówi Małgorzata Dzioboń, asystent projektu. - W tym roku, do Portugalii pojechało 12 osób, podobny wyjazd planujemy również w przyszłym roku, w listopadzie.

Fundacja "Mądra Europa" współpracuje z Małopolskim Centrum Edukacji, przygotowując szeroko pojęte programy edukacyjne.

fot. Technikum nr 6

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.