Nowy Sącz: Janusz Kwiatkowski został przewodniczącym Rady Miasta

Sądeccy radni wybrali dziś (wtorek, 12 grudnia) nowego przewodniczącego Rady Miasta. Został nim kandydat klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, Janusz Kwiatkowski. Był on zarazem jedynym kandydatem na przewodniczącego. Głosowanie było tajne. „Za” zagłosowało 20 radnych, nikt nie był przeciwko, były dwa głosy wstrzymujące się. 

Kandydaturę Janusza Kwiatkowskiego przedstawił zebranym na sali obrad przewodniczący klubu PiS, Przemysław Gawłowski.

-To doświadczony samorządowiec, od blisko 20 lat zasiada w Radzie Miasta – mówił.

Osobę Kwiatkowskiego poparł również prezydent Nowego Sącza, Ryszard Nowak.

-Współpraca z panem Januszem Kwiatkowskim od zawsze przebiega dobrze. To człowiek, który ma wieloletnie doświadczenie. Mam nadzieję, że jego współpraca z wysoką rada będzie tak dobra, jak była z prezydentem. Nie było żadnych problemów. Jest to osoba oddana Nowemu Sączowi i swojej małej społeczności. Rekomenduję i polecam tę kandydaturę – powiedział Ryszard Nowak.

Radny niezrzeszony Kazimierz Sas chciał jednak jeszcze przed głosowaniem dowiedzieć się, jakie plany ma Janusz Kwiatkowski.

– Kolega Gawłowski powiedział, że wszyscy Janusza Kwiatkowskiego znamy. No niestety, nie wszyscy go znany. Chciałbym aby kandydat na przewodniczącego, pan Janusz Kwiatkowski, przedstawił swoją koncepcję prowadzenia rady. Każdy z nas, potencjalny kandydat na przewodniczącego powinien powiedzieć, co zmierza zrobić w ciągu najbliższego roku. Janusz na pewno przeżywa swoje pięć minut i na pewno ma w sobie wiele emocji, powinien jednak spokojnie powiedzieć parę zdań, jak on widzi swoją rolę. Nie ma nic złego w tym, że wybierając przewodniczącego Rady Miasta, chcemy się dowiedzieć czegoś więcej na temat jego pomysłu na radę, współpracy z klubami radnymi, sposobu komunikowania się z prezydentem. Mówmy ze sobą szczerze. Zostało nam niewiele do końca tej kadencji  – powiedział Kazimierz Sas.

Tak się jednak nie stało. Janusz Kwiatkowski zabrał głos dopiero po wyborze. Głosowanie było tajne. Nad jego przebiegiem czuwała komisja skrutacyjna w składzie: Przemysław Gawłowski (przewodniczący), Elżbieta Chowaniec, Tomasz Basta.

-Panie przewodniczący, panie prezydencie, wysoka rado. Przyjmując zaszczytną funkcję przewodniczącego Rady Królewskiego Miasta Nowego Sącza chciałbym podziękować wszystkim koleżankom i kolegom radnym za okazane zaufanie – mówił Janusz Kwiatkowski.

-Powierzone mi obowiązki będę sprawował w sposób merytoryczny i bezstronny. Wykorzystam moje dwudziestoletnie doświadczenie pracy w samorządzie. Zapewniam wszystkich obywateli Nowego Sącza, że dobro wspólne, jakim jest nasze miasto, będzie nadrzędnym celem mojego działania. Deklaruję chęć do merytorycznej pracy z panem prezydentem i radnymi wszystkich klubów naszego miasta dla dobra mieszkańców. Dziękuję bardzo – powiedział nowy przewodniczący Rady Miasta Janusz Kwiatkowski i zasiadł w ławie prezydium Rady, obok wiceprzewodniczących, Michała Kądziołki i Tomasza Cisonia.

Sesja ta była także okazją do podziękowania za pracę byłej przewodniczącej Bożenie Jawor za lata jej pracy na rzecz sądeckiego samorządu. Radni na czele z przewodniczącym klubu PiS Przemysławem Gawłowskim wręczyli Bożenie Jawor symboliczną wiązankę kwiatów.

Była już przewodnicząca zabrała na zakończenie głos.

– Dziękuję za te wszystkie słowa wsparcia, życzliwości, których było szereg i które płynęły z dobrego serca. Dziękuję tym wszystkim, którzy mi te słowa przekazywali. Dziękuję wszystkim, którzy obdarzyli mnie zaufaniem (…) Dziękuję także za to, co udało nam się wspólnie osiągnąć, za to, co wspólnie zrobiliśmy. Również za słowa ostrej, często trudniej, a nawet poniżającej mnie, krytyki. Ale to wzmacnia człowieka, czyni go silnym. Dziękuję za te piękne kwiaty i pozwolicie państwo, zaniosę je dziś wieczorem do kościoła – powiedziała była przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor.

O kandydaturze Janusza Kwiatkowskiego pisaliśmy:

Kandydat radnych PiS na przewodniczącego sądeckiego samorządu: Janusz Kwiatkowski

Fot. Agnieszka Małecka. 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.