Nowy Sącz: Rozpoczyna się akcja „Bezpieczne Wakacje”

Aby wakacje były miłe i przyjemne muszą być także bezpiecznemówi Jerzy Gwiżdż, zastępca prezydenta Nowego Sącza i zapowiada początek tegorocznej edycji akcji Bezpieczne Wakacje, organizowanej corocznie przez Urząd Miasta oraz instytucje z nim współpracujące. Mocnym akcentem programu będzie koncert inauguracyjny, który odbędzie się 24 czerwca. Wystąpi Kasia Kowalska.

wsb3

Każdy z nas zobowiązany jest dbać o swoje dzieci, a z punktu widzenia Urzędu, wszystkie dzieci są nasze. Biorąc pod uwagę to założenie, oczywiste jest, że musimy zadbać o bezpieczeństwa zarówno dzieci z Nowego Sącza, jak i tych, które przyjeżdżają do naszego miasta na wakacje  – mówi dodaje zastępca prezydenta.

Głównymi organizatorami wakacyjnych zajęć są Miejski Ośrodek Kultury, Pałac Młodzieży, Sądecka Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Komenda Miejska Policji.

Dzieciaki mogą liczyć na szereg atrakcji. Będą warsztaty plastyczne, taneczne i muzyczne, zajęcia z robotyki, seanse filmowe a także różne formy aktywności sportowej w tym zajęcia na basenie, strzelnicy, ściance wspinaczkowej.

Przewidziane są również zajęcia wyjazdowe, w przypadku których absolutnym priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci.

Wszędzie tam, gdzie dzieci będą wyjeżdżać, oprócz ubezpieczenia będą mieć zapewnioną profesjonalną opiekę – mówi Grzegorz Chochla, dyrektor  Wydziału  Zdrowia UM. –  Na basenach będą to ratownicy, w górach przewodnicy, a w pozostałych instytucjach instruktorzy, na przykład w ośrodku jeździeckim.

Jeśli wyjazdy potrwają dłużej niż cztery – pięć godzin, dzieci otrzymają ciepły posiłek. Organizatorzy zapewniają transport, i to nie tylko na dalekie wyjazdy, ale również po mieście. Uczestnicy Bezpiecznych Wakacji mogą liczyć na darmowe przejazdy z miejsca zamieszkania do miejsca zbiórki czy zajęć.

Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, a zapisywać można się za pośrednictwem Zarządów Osiedli, a w niektórych wypadkach również bezpośrednio w instytucjach organizujących zajęcia.

Jak co roku, przy ul. Lenartowicza 4 w godzinach 7:30 – 15:30 funkcjonuje Centrum Informacji Wakacyjnej. Telefon – 18 442 05 19.

fot. TB

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]