Nowy Sącz. Rocky’ego zastąpił Barbacki. Mgr Mors: myślę, że Bolek nie byłby zadowolony…

Nowy Sącz. Rocky’ego zastąpił Barbacki. Mgr Mors: myślę, że Bolek nie byłby zadowolony…

,,Serial na Węgierskiej” codziennie oglądają tysiące ludzi. Najwierniejszymi widzami są ci, którzy codziennie przejeżdżają albo przechodzą ul. Węgierską. Na ścianie wiaduktu przy tej ulicy powstają dzieła artysty graffiti, znanego jako Mgr Mors. Co jakiś czas murale są zamalowywane, a na ich miejscu Mariusz Brodowski tworzy nowe. Tym razem bohaterem malarskiego serialu został Bolesław Barbacki.

,,Inny czas, inna technika, inny format, ale mamy wiele wspólnego, lubimy malarstwo. Jeśli namalowałbym ten portret w czasie, gdy żył Bolek, myślę, że nie byłby zadowolony, ponieważ nie uznawał innych narzędzi niż pędzel, a ja cały obraz namalowałem sprejem” – pisze o swoim dziele Mgr Mors.

2021 rok z inicjatywy prezydenta i za aprobatą radnych stał się w Nowym Sączu ,,Rokiem Bolesława Barbackiego”. Więcej na temat planowanych w związku z tym wydarzeń TUTAJ.

Wygląda na to, że i Mgr Mors będzie starał się uczcić pamięć malarza, gdyż zdradza – W tym roku razem z Barbackim będziemy trochę tworzyć.

Jeszcze niedawno z wiaduktu na Węgierskiej spoglądał Rocky, czyli Sylvester Stallone. W święta natomiast w Nowym Sączu, jak i w domach większości Polaków nie mogło zabraknąć Kevina, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. Mgr Mors

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.