Nowy Sącz: remont muru oporowego Kamienicy z poślizgiem

Sądeczanie pytają o odbudowę muru oporowego przy Kamienicy, poniżej mostu na ul. Tarnowskiej, który w marcu 2016 r. omal nie runął do rzeki. W zeszłym roku udało się wykonać jego wzmocnienie. Do 30 czerwca obiecano kompleksową przebudowę. Niestety nie będzie możliwe rozpoczęcie prac w tym terminie.Tuż przed ostatnią kaskadą mur wybrzuszył się o ok. 15-20 cm. Po przeciwnej stronie zapadała się ziemia. Mieszkańcy obawiali się, że mur się zawali i domagali się konkretnych działań. Potrzebne było wzmocnienie konstrukcji pełniącej ważną funkcję zabezpieczenia przeciwpowodziowego. W listopadzie 2016 r. udało się wykonać podstawowe prace zabezpieczające, aby mur nie runął do rzeki. Trzeba go jednak całkowicie przebudować.

wsb3

- Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa na obwałowanie Dunajca i  naprawa uszkodzonej prawobrzeżnej części muru muru oporowego rzeki Kamienica Nawojowska stanowiącego wał cofkowy rzeki Dunajec - tłumaczą urzędnicy Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Nadal trwa również podejmowanie decyzji środowiskowych w sprawie inwestycji za którą odpowiada Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych.

- Miasto Nowy Sącz, widząc skalę zagrożenia i występujący problem, domaga się od administratora usunięcia istniejących nieprawidłowości na tym odcinku rzeki - mówi wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

11 maja 2017 r. przeprowadzono kontrolę stanu muru oporowego.

Komisja stwierdziła, że prace przy murze powinny być wykonane niezwłocznie.

Fot. Z arch. Grzegorza Fecki: Kazimierz Fedko. 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.