Nowy Sącz przygotowuje się do 31. Finału WOŚP. Padną rekordy?

Nowy Sącz przygotowuje się do 31. Finału WOŚP. Padną rekordy?

Jakub Belski, WOŚP

Za miesiąc (29 stycznia) startuje 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Praca w sądeckim sztabie zmierza ku końcowi. Na ulice miasta wyjdzie 126 wolontariuszy. Rynek znów zatętni życiem. Przygotowano moc atrakcji i ,,coś na ząb”.

W tym roku głównym celem jest zebrać pieniądze na walkę z sepsą. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – to oficjalne hasło 31. Finału WOŚP. Nowy Sącz postawił sobie kilka dodatkowych celów. Po pierwsze, sztab WOŚP marzy, by tegoroczny finał był rekordowym, czyli, aby udało się zebrać ponad 225 tysięcy złotych. Kolejny cel, to przekroczenie miliona złotych, które Nowy Sącz zbierze dla WOŚP. Dotychczas podczas nowosądeckich finałów łącznie udało się zebrać 860 tysięcy.

,,29 stycznia 2023 roku razem możemy wpłynąć na przyszłość wielu tysięcy osób, które potrzebują wsparcia niejednokrotnie w bardzo trudnych chwilach walki o każdy kolejny dzień życia. Sepsa może zaatakować bowiem organizm bez względu na wiek, kolor skóry, wyznanie, orientację seksualną czy poglądy polityczne. Można z nią wygrać, ale najpierw należy ją zdiagnozować, czemu służyć ma nadchodząca zbiórka. Na ulice Nowego Sącza wyjdzie 126 wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych (29 stycznia 2023) będą kwestować na rzecz WOŚP” – mówi Jakub Belski, szef sztabu nowosądeckiego WOŚP.

Na scenie pojawią się: Pałac Młodzieży, Tomasz Kowal, Michał Majcher, Jan Stosur, Pozytywka, 33 trzysta, Kruca Banda oraz A Thousands Hills z Jamesem Macfarlanem. Nie zabraknie fantów do licytacji w tym tradycyjnej licytacji złotego serduszka. Jak zapewniają oragnizatprzy. płyta nowosądeckiego Rynku nie będzie stała pusta.  Będzie ciepłe jedzenie, a także moc atrakcji.

Wszystkich zainteresowanych wsparciem Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem maila: [email protected] oraz za pośrednictwem strony https://www.facebook.com/wospnowysacz

Share on twitter
Share on facebook