Nowy Sącz: przy ul. Powstańców Śląskich będzie świetlica środowiskowa?

Zarząd sądeckiego Osiedla Przetakówka chciałby zorganizować w budynku przy ul. Powstańców Śląskich świetlicę oraz klub seniora. Miasto jeszcze przed budową Obwodnicy Północnej wykupiło budynek od właściciela. Kłopot w tym, że pieczę nad nim sprawuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, a na parterze mieszka rodzina będąca pod opieką ośrodka.

dts

O udostępnienie budynku z przeznaczeniem na świetlicę interpelował radny Grzegorz Fecko.

- Jest ona niezbędna do tego, żeby prowadzić pracę z dziećmi. Są ponadto wolne dwie kondygnacje, w których można zorganizować lokale albo wspólny lokal dla Zarządu osiedla Przetakówka i dla Klubu Sportowego Przetakówka - mówił podczas sesji radny Fecko.

Do tej pory zarząd osiedla korzysta z pomieszczeń strzelnicy Ligi Obrony Kraju przy ul. Tarnowskiej.

- Budynek został przekazany w zarząd trwały Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z przeznaczeniem na mieszkania chronione. Obecnie budynek zamieszkuje czteroosobowa rodzina. W planie jest przygotowanie tam dwóch kolejnych mieszkań chronionych dla potrzebujących - mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. - Możliwe do ewentualnego zagospodarowania na cele Zarządu Osiedla Przetakówka pozostają pomieszczenia usytuowane na najniższym poziomie tego lokalu.

- Zarząd Osiedla powinien za moim pośrednictwem zwrócić się z wnioskiem o przekazanie tych lokali do Dyrektora MOPS Pana Józefa Markiewicza - dodaje prezydent.

Fot. Google Street View.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.