Nowy Sącz: przy ul. Powstańców Śląskich będzie świetlica środowiskowa?

Nowy Sącz: przy ul. Powstańców Śląskich będzie świetlica środowiskowa?

Zarząd sądeckiego Osiedla Przetakówka chciałby zorganizować w budynku przy ul. Powstańców Śląskich świetlicę oraz klub seniora. Miasto jeszcze przed budową Obwodnicy Północnej wykupiło budynek od właściciela. Kłopot w tym, że pieczę nad nim sprawuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, a na parterze mieszka rodzina będąca pod opieką ośrodka.

O udostępnienie budynku z przeznaczeniem na świetlicę interpelował radny Grzegorz Fecko.

– Jest ona niezbędna do tego, żeby prowadzić pracę z dziećmi. Są ponadto wolne dwie kondygnacje, w których można zorganizować lokale albo wspólny lokal dla Zarządu osiedla Przetakówka i dla Klubu Sportowego Przetakówka – mówił podczas sesji radny Fecko.

Do tej pory zarząd osiedla korzysta z pomieszczeń strzelnicy Ligi Obrony Kraju przy ul. Tarnowskiej.

– Budynek został przekazany w zarząd trwały Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z przeznaczeniem na mieszkania chronione. Obecnie budynek zamieszkuje czteroosobowa rodzina. W planie jest przygotowanie tam dwóch kolejnych mieszkań chronionych dla potrzebujących – mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. – Możliwe do ewentualnego zagospodarowania na cele Zarządu Osiedla Przetakówka pozostają pomieszczenia usytuowane na najniższym poziomie tego lokalu.

– Zarząd Osiedla powinien za moim pośrednictwem zwrócić się z wnioskiem o przekazanie tych lokali do Dyrektora MOPS Pana Józefa Markiewicza – dodaje prezydent.

Fot. Google Street View.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.