Krynica - Zdrój: rozbudowa szpitala na ostatniej prostej

Do końca października tego roku mają potrwać prace przy rozbudowie Szpitala im. Józefa Dietla w Krynicy - Zdroju. Nowe skrzydło będzie miało blisko 2, 5 tys. m kwadratowych.

wsb3

W nowej części znajdzie się oddział pediatrii, intensywnej terapii, blok operacyjny oraz centralna sterylizatornia. Na oddziale pediatrii są już wykonane elementy wentylacji i instalacji gazów medycznych. Gotowa jest przewiązka łącząca stary i nowy budynek. Zakończyły się także prace przygotowujące pod montaż sal operacyjnych.

W szpitalu będą trzy nowe sale operacyjne dla oddziału chirurgii ogólnej, oddziału chirurgii ortopedyczno-urazowej oraz oddziału ginekologii i położnictwa. Umożliwi to wykonywanie od 10 do 13 zabiegów operacyjnych dziennie. Prace budowlane mają zakończyć się w październiku.

Wnioskowaliśmy o taki termin do wojewody i do takiego terminu zobowiązał się w umowie wykonawca - mówi dyrektor szpitala w Krynicy - Zdroju Sławomir Kmak.

- Przenosimy do nowych pomieszczeń oddział pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii oraz blok operacyjny, czyli najważniejsze miejsce w całym procesie rozbudowy. Znajdzie się tam też centralna sterylizatornia, która, jak mam nadzieję, już na lata ma odpowiadać wymaganiom szpitala oraz spełnić wymagania sanitarne i techniczne - dodaje dyrektor.

Fundusze na budowę pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – ok. 3 mln zł, budżetu szpitala – ok. 2 mln zł, budżetu Powiatu – ok. 15,5 mln zł. Koszt robót budowlanych to kwota 13 649 847 zł, koszt wyposażenia - ok. 7 mln zł. Całość inwestycji to kwota ok. 20 650 000 zł.

Fot. Maria Olszowska; Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. 

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.