Nowy Sącz. Przed nami turniej Bocci dla osób z niepełnosprawnościami

Nowy Sącz. Przed nami turniej Bocci dla osób z niepełnosprawnościami

Już 27 października odbędzie się w Nowym Sączu kolejna – XVI edycja turnieju Bocci dla osób z niepełnosprawnościami. Zawody odbędą się w hali MOSiR przy ulicy Nadbrzeżnej 34.

Co warto wiedzieć o turnieju?
Boccia to gra sportowa dla osób z niepełnosprawnościami. Jest jedną z dyscyplin sportu adaptowanego. Wywodzi się od włoskiej gry bulle. Jest także dyscypliną paraolimpijską (począwszy od Igrzysk w Barcelonie – 1992 rok). Polega na umieszczeniu jak największej ilość bil jednego koloru w sąsiedztwie bili białej, wyrzuconej przez zawodnika, który grę rozpoczyna. Zawodnicy mogą wykonywać rzut zarówno stojąc jak i siedząc. Bile umieszczane są na boisku poprzez rzut, kopnięcie lub z użyciem „rynny” sterowanej przez asystenta. Mecz kończy się po czterech endach, zwycięstwem zawodnika / drużyny, który umieścił najwięcej bil w sąsiedztwie bili białej.

Po raz kolejny w Nowym Sączu
Październikowy turniej w hali MOSiR organizuje Stowarzyszenie VIRTUS oraz Zespół Szkół nr 5 – Specjalnych warsztaty terapii zajęciowej „Mada”. Dla uczestników przewidziano dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe. Zgłoszenia do turnieju są przyjmowane do dnia 20 października. Wszelkie sprawy organizacyjne dostępne pod numerami telefonów: 606958539 (Małgorzata Trybuch) oraz 606454948 (Tomasz Baliczek). Prezydent Ludomir Handzel objął imprezę swoim patronatem.

Czytaj także: Nowy Sącz. Trwa głosowanie w sprawie Budżetu Obywatelskiego. Co warto wiedzieć?

Fot: youtube