Nowy Sącz. Przed nami II Międzyszkolny Turniej Szachowy. Trwają zapisy!

Nowy Sącz. Przed nami II Międzyszkolny Turniej Szachowy. Trwają zapisy!

Ponownie mali szachiści z klas I-III powalczą o tytuł Mistrza Szachownicy. 19 marca w Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu im. ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się II Międzyszkolny Turniej Szachowy „Szachowa szósteczka”. W ubiegłym roku wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. 

Zawody skierowane są do dzieci wczesnoszkolnych z  Nowego Sącza. Głównym celem jest zapewnienie im profesjonalnych rozgrywek, dostosowanych do ich grupy wiekowej, co większości pozwoli zdobyć pierwsze doświadczenia w tego typu zawodach.

Jak dokonywać zgłoszeń? Nic prostszego! Wystarczy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, nazwę szkoły i klasę. Informacje należy przesłać do 15 marca drogą elektroniczną na adres e-mail szkoły: [email protected]. Zapisy odbywają się za pośrednictwem szkół podstawowych, w których uczą się dzieci. Więcej szczegółów w regulaminie, dostępnym na stronie szkoły https://sp6-ns.pl/blog/turniej-szachowy-szachowa-szosteczka/

Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 6 w Nowym Sączu im. ks. Jerzego Popiełuszki, zlokalizowana przy ul. Tarnowskiej 109. W tym miejscu zostaną rozegrane zawody. Patronat honorowy nad konkursem objął po raz kolejny prezydent miasta Ludomir Handzel, a Dobry Tygodnik Sądecki i portal dts24 ponownie zostały patronem medialnym.

Relacja z pierwszej edycji wydarzenia: Nowy Sącz. Pierwszy w historii Międzyszkolny Turniej Szachowy dla uczniów klas I-III już za nami…

Fot. Adrian Maraś 

Reklama