Nowy Sącz. Projekt ogród 365. Brzydki zakątek w sercu miasta bardzo się zmieni

Nowy Sącz. Projekt ogród 365. Brzydki zakątek w sercu miasta bardzo się zmieni

Podwórko Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Ładnie nie jest, ale wierzymy, że dzięki wytrwałej pracy i trosce, to miejsce może być piękną, zieloną oazą, otoczoną betonowym lasem domów. Widzimy cel i do niego będziemy zmierzać…” – taką deklarację złożyli ludzie z nowosądeckiego Pałacu Młodzieży 24 tygodnie temu. Chcą odmienić brzydkie podwórko w uroczy zakątek. Choć na pełnię wiosny i na sezon na prace ogrodowe trzeba jeszcze poczekać, dużo się dzieje w tym temacie…

Pracownia „Ogród 365” jest naszym eksperymentalnym projektem. Zależy nam aby młodzież poczuła się sprawcza. Zaprosiliśmy do współpracy rodziców i dziadków, każdego komu jest bliska nasza idea – wyjaśniają ideę inicjatywy nauczycielki Pałacu Młodzieży, Anna Rejowska-Gumulak oraz Olga Głuc.

Przejście od słów dokonało się ekspresowo.  W pełni zimy, w doniczkach, w pałacowym ciepełku wylądowały cebulki roślin, a tuż przed końcem roku pomysłodawcy i realizatorzy przedsięwzięcia udali się na zakupy. Krzesła, fotele, stołki, stoły, szafy, regał, ogromne donice, piękna „wijąca się” ławka oraz oryginalne trejaże na ściany czekają już na słoneczne dni i na „meblowanie” pałacowego ogródka.

Prace nad projektem pod kryptonimem Ogród 365,  trwają na razie w pracowniach Pałacu. „Uczestnicy zajęć tworzą ozdoby, które znajdą należne im miejsce w ogrodzie. Oryginalne ozdoby powstają w pracowni ceramicznej. Następnym krokiem będzie zbiórka drewnianych mebli ogrodowych, które zostaną potem odnowione przez uczestników zajęć” – czytamy w komunikacie Pałacu Młodzieży.

W planach jest też odnowienie muru, na które jednak potrzebne są bynajmniej nie drobne pieniądze. W tej kwestii ogrodowy team liczy na pomoc ze strony urzędu miasta.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie otwarcie ogrodu odbędzie się w czerwcu tego roku.

źródło: Pałac Młodzieży

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Pracownia (@ogrod_365)

Reklama